Manisa Haberleri

SUDA KAYBOLAN KARDEŞİNİN KIYAFETLERİNE SARILIP AĞLADI

Haber 07.04.2013 15:31 Pazar
Adana'da bir kişi serinlemek için DSİ'ye ait sulama kanalına girdikten sonra kaybolan kardeşinin kanal kenarındaki kıyafetlerine sarılıp, "hepsi kardeşimin, kıyafetler burada kardeşim nerede" diye gözyaşlarına boğuldu.
Edinilen bilgiye göre olay merkez Yüreğir ilçesine bağlı Kazım Karabekir Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, 12 yaşındaki Mert Algın, hava sıcak olduğu için serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte DSİ'ye ait sulama kanalına girdi. 3 arkadaş DSİ'nin kanal kenarına suya girilmemesi için demir parmaklık yapmasına ve "Suya girmek tehlikeli ve yasak" uyarı yazısı asmasına rağmen demir parmaklıkların altından serinlemek için suya girdi. Bir süre suda yüzen arkadaşlardan Mert Algın, boğulma tehlikesi atlattı. Arkadaşları onu kurtarmak istedi ancak Algın suda kayboldu.
Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen su altı polisi kanalda çocuğu aramaya başladı.
Bu arada Algın'ın ağabeyi Ahmet Algın, olay yerine gelerek kardeşinin kıyafetlerine sarılıp, "Hepsi kardeşimin kıyafeti, kardeşim nerede, kardeşim yok" diyerek gözyaşlarına boğuldu.
Algın'ı kardeşinin kıyafetlerinin üzerinden arkadaşları alarak onu sakinleştirmeye çalıştı. Ancak Algın, uzun süre gözyaşları arasında kardeşinin arama çalışmalarını izledi.