Manisa Haberleri

BBP’DEN MHP’YE ANLAMLI ZİYARET

Haber 07.04.2013 15:41 Pazar
Büyük Birlik Partisi Kocasinan İlçe Başkanı Ömer Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi Kocasinan İlçe Başkanı Serkan Tok ve yönetimini ziyaret etti.
BBP Kocasinan İlçe Başkanı Ömer Yıldız, "Ülkemizde ender liderlerden olan ve yaşamının büyük bir kısmını ülke ve millet için hizmet etmiş olan MHP eski Genel Başkanı rahmetli Alparslan Türkeş’in vefatının 16. ölüm yıldönümü sebebiyle buradayız. Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu gibi liderler yaşamış veya yaşatılmış olsaydı AKP hükümeti ve işbirlikçileri bugün millet ve ülkeyi bölme hesapları yapamazlardı. Ülkemiz zor bir dönemden geçmektedir, bu süreç Osmanlı İmparatorluğunun topraklarının paylaşıldığı dönemdeki işgal baskısının bir benzerini bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti psikolojik bir baskı yaşamaktadır. Bu baskılara yandaşlık eden AKP hükümeti, ABD, israil ve Avrupa birliğinin dayatmalarına teslim olmuş durumdadır" dedi.
MHP Kocasinan İlçe Başkanı Serkan Tok ise "Ömer Başkanın sözlerine katılıyorum. ülkemizin ve milletimizin bu meseleleri aşmasının tek yolunun seçimlerden geçtiğini, bu sebeple seçimler için çok sıkı bir çalışma yapıyoruz ve daha da yapacağız. Sağduyulu düşünen bütün siyasi partilerin AKP hükümetinin Oslo da başlayan, İmralı'da bitirilen ve Yüce Tark milletinden saklanan bölgesel bir Kürt eyaleti çalışmalarını insanlarımıza anlatmak gerekmektedir. Biz MHP olarak bunu yapacağız, eminim ki BBP ve diğer siyasi partilerde bunu yapacaktır" dedi.