Manisa Haberleri

50. YIL PARKI’NDAN ANKARA BİR BAŞKA GÜZEL

Haber 07.04.2013 15:54 Pazar
50. Yıl Parkı’ndan Ankara bir başka güzel. Başkent’in seyir terası niteliğindeki 50. Yıl parkı hem fiziki yapısı içinde bulundurduğu piknik alanları, kamelyalar, çocuk alanları ve kuş bakışı Ankara manzarası ile çok özel bir konuma sahip.
Başkent’te baharın erken gelmesi nedeniyle, hafta sonunda Büyükşehir Belediyesi’nin tüm diğer parkları ve rekreasyon alanları gibi, 50. Yıl Parkı da Ankaralıların uğrak yeri oldu.
Ankara’da, havaların güzelliğini fırsat bilen vatandaşlar, hafta sonunu Büyükşehir Belediyesi’nin yeşili, suyu, çiçeği ve çevre düzeni ile göz kamaştıran rekreasyon alanlarına akın ettiler.
50. Yıl Parkı’nda Piknik yapan, Kamelyalarda istirahat eden,yürüyüş yapan vatandaşların yanı sıra bazı aileler de çocuklarını oyun parklarında eğlendirdi.
50. Yıl Parkında en mutlu günlerini anılaştırmak için üzerlerinde gelinliği ve damatlığıyla gelen Gürcü ve ali Toprakçıoğlu çifti 50. Yıl Parkı’nı çok sevdiklerini belirterek “ 50. Yıl Parkı yeni düzenlemesi ile çok güzel oldu. Bu mutlu günümüzü böyle güzel bir ortamda fotoğraf karelerine taşıyarak anılaştırmak için buradayız. Evimiz buraya yakın, daha önce de birkaç defa bu parka birlikte gelmiştik ve burada fotoğraf çeken bir çifte özenmiştik. Bizde şimdi bu mutlu anımızı ölümsüzleştiriyoruz” dediler.
Bir başka mutluluk anı da, bir ay önce sünnet olan ve akşama gerçekleştirilecek sünnet düğününe hazırlanan 1.5 yaşındaki Tekin Akyıldız’ın 50. Yıl parkında çekilen fotoğraflarına yansıdı.
Tekin Akyıldız’ın anne ve babası Kübra ve Ahmet Akyıldız çifti de “ Biz bu parkı çok seviyoruz. Fırsat buldukça boş zamanlarımızda parkta geziniyor, temiz hava alarak dinleniyoruz. Bu akşam çocuğumuzun sünnet düğünü var. Bizde sünnet düğünü oğlumuzun sünnet kıyafetiyle fotoğraflarını çekmek ve bu güzel günü kalıcılaştırmak için buradayız” dediler.