Manisa Haberleri

ALANYA’DA TOPRAK ASFALTI AĞLATTI

Haber 07.04.2013 15:57 Pazar
Alanya İlçesinde bir araya gelen yüzlerce motorcu, Amerika'nın Austin kentinde 20 Nisan'da düzenlenecek MotoGP alt yarışına katılmaya hak kazanan ve 16 yaşında olmasına rağmen motosiklet pistlerinin aranan ismi olan Toprak Razgatlıoğlu'na destek verdi.
Konaklı beldesinde toplanan yüzlerce motorlu, Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu tarafından yetiştirilen, 16 yaşındaki genç motosiklet yarışçısı Toprak Razgatlıoğlu'na Amerika'da 20 Nisan'da yarışacağı MotoGP alt yarışı öncesi destek vermek üzere bir araya geldi. Konaklı beldesinden polis eskortu eşliğinde yola çıkan yüzlerce motorcu, şehir turu ve yerli yabancı turistlerin meraklı bakışları arasında belediye binası arkasında kurulan güvenlikli gösteri alanına geldi. Çok sayıda vatandaşın toplandığı alanda bir araya gelen motorcular daha sonra Toprak Razgatlıoğlu'nun nefes kesen gösterisini izledi.
Ünlü motosiklet şovcusu Arif Razgatlıoğlu, oğlu Toprak'la gurur duyduğunu belirterek "Oğlum Toprak, Allah nasip ederse, Amerika'da 20 Nisan'da MotoGP alt yarışında Dünya Şampiyonasına katılacak. Nasip olursa ilk Türk olarak gideceği için, ona moral vermek adına böyle bir etkinlik düzenledik. Arkadaşlarıma destekleri için teşekkür ediyorum. Toprak, Alanya doğumlu, Türkiye ve Alanya adına yarışacak. Herkesin desteğini bekliyoruz" dedi.
Genç motosikletçi ve dünya çapında katıldığı bir çok yarışta yine Türkiye'yi başarıyla temsil eden Toprak Razgatlıoğlu ise, şunları söyledi: "Amerika'ya gidiyorum. İlk testimde 4'ncü oldum, ikinci testim kötü geçti ama yarışa katılıp ülkemi en iyi şekilde hak etme şansını kazandım. Herkese teşekkür ediyorum." Yüzlerce motorcu, gösterileri izlemeye gelen vatandaşların alkışları arasında geçiş yaparak alandan ayrıldılar.