Manisa Haberleri

MECİDİYE CADDESİ TİCARET MERKEZİ OLACAK

Haber 07.04.2013 16:05 Pazar
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, mimari süsleme ve yenileme çalışmasıyla tarihi Mecidiye Caddesi’ni seçkin bir ticaret merkezi haline getireceklerini açıkladı. Daha önce Mecidiye Caddesi’nde yapılan renkli asfalt ve ışıklandırma çalışmasıyla tarihi çarşıya şık bir görünüm kazandırdıklarını belirten Başkan Demirtaş, şöyle konuştu: "Yaşayan Tarih Mecidiye projesi kapsamında işyeri ve yapı cephelerinde mimari süsleme ve yenileme çalışması yapacağız. Projenin içeriği ve kapsamı ile alakalı esnafla tek tek görüştük. Esnaf projemize sıcak ve olumlu bakıyor. Mecidiye Caddesi'nde yer alan işyerlerinin dış cephelerini düzenleyerek söz konusu caddeye alışveriş merkezi görüntüsü vermeyi planlıyoruz. Projenin hayata geçmesi ile Mecidiye Caddesi’ni seçkin bir alışveriş merkezine kavuşturacağız" dedi.
Samsun’u ekonomik anlamda sırtlayan İlkadım ilçesindeki ticaret merkezlerinin çağa uygun modernize edilmesi gerektiğini hatırlatan Demirtaş, şöyle konuştu: ”Ticaret ve alışveriş merkezleri ile vatandaşların uğrak mekanı olan Mecidiye’nin cazibesini artırarak caddeye farklı bir hava katmak istiyoruz. Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Mecidiye Caddesi, Gazi Caddesi, Kuyumcular Çarşısı ve Buğday Pazarı gibi alışverişin yoğun olarak yapıldığı bu merkezler ilçemizin ekonomik hareketliliğinin ne kadar canlı olduğunu göstermektedir. Samsun’u ekonomik anlamda canlı tutan bu alışveriş merkezlerinin daha iyi görünümü ile günümüz şartlarına uygun bir şekilde modernize edilmesi gerekmektedir. Çağa uygun yapılacak bu değişim ve dönüşüm İlkadım ilçemizin geleceğine yönelik atılacak önemli bir adım olacaktır”
Kentsel ve ticari anlamda değişim ve dönüşümden yana olduklarını ifade eden Necattin Demirtaş, şunları söyledi: “Kentsel estetik, kentsel çehre ve ticaret merkezleri ile İlkadım ilçesinin geleceğini planlıyoruz. Ticaret merkezlerinin birinde başlanacak olan değişim diğer merkezleri de tetikleyecek. Bu manada değişim ve dönüşümü İlkadım’da bir bütün olarak düşünüyoruz.”