Manisa Haberleri

GENÇLERBİRLİĞİ-GAZİANTEPSPOR MAÇININ ARDINDAN

Haber 07.04.2013 16:17 Pazar
Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında oynanan Gençlerbirliği-Gaziantepspor mücadelesi 2-2 eşitlikle tamamlandı.
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, "Belki bugün herkes çok değişik, çok pozisyonlu, temponun yüksek olacağı bir maç bekliyordu ama hava sıcaklığı ve Gaziantepspor'un kontra oynaması nedeniyle temkinli oynadık" dedi.
Aykut'un olmaması nedeniyle hücumda iki yerli oyuncu oynattıklarını dile getiren Çapa, "Bu durum, maç için artı katacak futbolcuları değerlendiremedik" diye konuştu.
Yabancı oyuncu sınırlaması nedeniyle Zec'i oyuna alamadığını vurgulayan Çapa, Jimmy Durmaz'ın sakatlığı nedeniyle bunu gerçekleştiremediğini kaydetti.
Hamle şansını yaşadıkları talihsizlikten dolayı iyi değerlendiremediklerini söyleyen Çapa, "Rakip de çok fazla pozisyon bulmadan beraberliği yakaladı. Üzgünüz. Galip gelmemiz gereken bir maçtı. Pozisyon açısından hak ettiğimiz bir galibiyetti. Ama yapacak bir şey yok. Önümüzdeki maçta galip geldiğimiz zaman hedeflediğimiz 42 puana ulaşmış olacağız" ifadelerini kullandı.
Gençlerbirliği oyuncusu Özgür ise, pozisyonları değerlendiremediklerini ifade ederek, "İlk yarı, gole kadar çok iyi oynadık, maçı iyi yönlendirdik ancak golden sonra oyundan düştük. Havanın sıcak olması bizi kötü etkiledi. İkinci yarıya kötü başladık ama sonradan iyi toparladık. Pozisyonları değerlendirebilseydik sonuç farklı olacaktı" şeklinde konuştu.
Karşılaşmada ilk golü kaydeden Jimmy Durmaz ise, "Çok iyi başladığımız bir müsabaka. İlk 15 dakikada iyi futbol oynadık ve golü de attık. Daha sonra dönem dönem iyi futbol ortaya koyduk fakat hava sıcaklığından dolayı oyundan düştük. Birçok pozisyon harcadık" değerlendirmesinde bulundu.
GAZİANTEPSPOR CEPHESİ
Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ise, maça 3 puan için hazırlandıklarına dikkat çekerek, "İki gole karşın taktiksel olarak yaptığımız değişiklikle 1 puan almış olsak da çok memnun değilim, iyi bir futbol sergileyemediğimizi düşünüyorum. Ama deplasmanda bizim gibi çok sorunlu bir takım için iyi diye düşünüyoruz. Önümüzdeki maçlara bakarak tekrar taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.
Yenilen gollerde yapılan hataları da değerlendiren Uygun, "Futbol hatalar oyunu, dolayısıyla hepimiz hata yapacağız. Mühim olan art niyet olmasın" dedi.
Gaziantepsporlu oyuncu Kecojevic ise, zor bir maç olduğunu dile getirerek, "İki kez geri düştük. Öne de geçebilirdik. Gençlerbirliği gibi bir takımdan kendi evinde puan almak cidden önemli. Maça gelip bize destek olan taraftarlara da teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde daha iyi oynadık" değerlendirmesinde bulundu.
Genç futbolcu Turgut Doğan ise, 1 puan aldıkları için mutlu olduklarını kaydederek, "Bizim için üst sıralara tırmanmak için önemliydi. Bunun farkındaydık. Çekişmeli bir maç oldu. Hep geriye düştük ama yakaladık. Havaya alışmak bizim için zor oldu. 1 puan aldığımız için mutluyuz" dedi.