Manisa Haberleri

ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİ ANKARA’DA

Haber 07.04.2013 16:29 Pazar
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu ile Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Emekli Hakim Albay Ali Cesuroğlu ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Mahmutoğlu, Ankara’da her iki derneğin genel merkezine resmi ziyarette bulundu.
Ankara’daki temaslarını sürdüren Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu ile Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Emekli Hakim Albay Ali Cesuroğlu, Cumhurbaşkanlığı Şehit Aileleri ve Gazi İşleri Başdanışmanı Kurmay Albay Cemil Antalyalı ile makamında bir araya gelerek şehit yakını ve gazileri durumları hakkında görüş alış verişinde bulundu.
Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş olmak üzere mülkü idare amirlerinin her zaman şehit yakını ve gazilerin yanında olduklarını söyleyen Satıoğlu, “En son Gaziantep’deki terör saldırısında şehit olan Yaşar Bayram’ın ailesine valilik girişimleriyle hayırseverlerin katkılarıyla bir ev alınarak aileye teslim edilmiştir. Valiliğimiz her iki derneğimizle birlikte şehit yakını ve gazilerimizin isteklerini gerektiği şekilde çözüme kavuşturmuşlardır” dedi.