Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

KASTAMONU BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ BAHRİ YAVUZ,

Haber 07.04.2013 16:29 Pazar
Kastamonu Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz, kendilerinin boş boş konuşmadığını sadece icraat yaptıklarını söyledi. Ayrıca Yavuz, yaptıkları projeleri kimsenin engelleyemeyeceğini kaydetti.
Kastamonu Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz, hafta sonu düzenlediği 2012 yılı değerlendirme toplantısında, kendilerinin boş boş laf konuşmadıklarını sadece icraat yaptıklarını kaydetti.
BOŞ BOŞ KONUŞMUYORUZ, SADECE İCRAAT YAPIYORUZ
Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz, 2012 yılı faaliyetlerini anlattıktan sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Yavuz, şehrin artık çok büyüdüğünü belirterek, “Yeni yerleşim alanlarında sürekli park alanları ve alt yapı çalışmaları devam ediyor. Orman memleketinde bu kadar ağaca ne gerek var diyenlere biz ağacı seviyoruz diyoruz. Şehri temiz tutmak için bütün gayretlerimizle çalışıyoruz. Allah’ın yarattığı her canlı bizler için önemlidir” dedi.
Kendilerinin fazla konuşmadığı için yani boş boş konuşmadıkları için bu tür projelerin ellerinde olduklarını açıklayan Yavuz, “Biz ortaya bir şeyler koymadan konuşmayı sevmeyiz. Biz cevabımızı yaparak veririz. Yaptığımız işleri de tam anlamıyla tanıtabildiğimize inanmıyorum. Biz laf konuşmuyoruz sadece icraat yapıyoruz. Biz işimizi yapıyoruz” diye konuştu.
Lafın söz üretmenin ötesinde çalışmaların ciddi manada devam ettiğini ifada eden Başkan Vekili Yavuz, “Birtakım bu şekilde ortada oturup konuşmak yerine arkadaşlar çalışıyor. Lafın sözün ötesinde iş yapmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Turhan Topçuoğlu, vizyonu olan ve çok üreten çalışkan bir başkandı. Bizlerde bir şekilde başlanan bu projeleri hızlı bir şekilde devam ettirerek bitirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.
ENGELLEMELER BİZİ YILDIRMAZ
Şehir Parkı projesinin şuana kadar bitmesi gereken bir proje olduğunu hatırlatan Yavuz, burada önlerine çok engeller çıktığını buna rağmen yılmadıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Şehir parkında önümüze çok engeller çıkıyor. Yani bir işi yaparken karşımıza her zaman çok engeller çıkıyor. Yoksa bugüne kadar kalmaması gerekin bir projeydi. Adım atmanızı engelleyecek ne varsa yapılıyor. Buna rağmen biz işimize bakmaya çalışıyoruz. Şimdi bazen insanların yürürken ayağı taşlara takılır ya bazen yolu düzgün olduğu halde de takılabilir. Bu tür engeller bizi yıldırmaz. Biz onun eğitimini almış insanlarız. Bu tür engeller bizi engellemez”
BAŞKAN TOPÇUOĞLU, SÜRATLE İYİLEŞİYOR
Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu’nun geçirdiği rahatsızlık sonucunda süratli iyileştiğini ifade eden Yavuz, “Başkanımız inşallah kısa zamanda görevine de dönecektir. 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından üçüncü döneminin 4. yılını da geride bırakan Başkanımız Turhan Topçuoğlu’nun ardından da O’nun yokluğunu hissettirmemek için ekip olarak yoğun bir çalışma temposuna girdik. Geceli, gündüzlü çalıştık. Turhan Topçuoğlu’nun vizyonunu devam ettirdik. Kastamonu’yu beğenilen bir şehir, yaşanabilir bir şehir yapmak için çaba sarf ettik. Kastamonu çevresini cazibe merkezi yapmak ve Kastamonu’da yaşayan insanların yaşadıkları şehirde mutlu olmaları için çalıştık. Bize güvenen insanları hiçbir zaman mahcup etmedik. Halkımızın güvenine lâyık olmaya çalıştık. 2014 yılında yapılacak Mahalli İdareler seçimine kadar da bu yoğun çalışma tempomuzu devam ettireceğimize söz veriyoruz”
2012 yılı değerlendirmesinin ardından Kuzeykent Pazaryerinde yeni alınan araçların önünde kurban kesildi.