Manisa Haberleri

BAHÇELİ OSMANİYE’DE

Haber 07.04.2013 16:35 Pazar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, memleketi Osmaniye’de PKK ile işbirliği yapmakla suçladığı Recep Tayyip Erdoğan için “Gizliden gizliye önce inkar edip, şerefli şerefsiz tartışmasını başlatıp, şerefsiz hanesine düşen Sayın Başbakan” ifadelerini kullandı. Bahçeli, Kadirli’deki AK Partililerin de “Yeter artık be emmioğlu, 10 yıldır arkandan gidiyoruz, bizi felakete götürüyorsun, artık arkanda değiliz” demelerini istedi.
Bahçeli, Osmaniye programının ikinci gününde, Kadirli ilçesini ziyaret ederek halkı selamladı. Bahçeli, burada çok sayıda partilinin katıldığı mitingde yaptığı konuşmada, PKK’nın zaman zaman kendini dinlendirmek için ateşkes ilan ettiğini ileri sürerek, hiçbir şekilde bağımsız Kürdistan amacından vazgeçmediğini savundu. Başbakan Erdoğan’ı PKK ile işbirliği yapmakla suçlayan Bahçeli, şunları söyledi: “Gizliden gizliye önce inkar edip şerefli şerefsiz tartışmasını başlatıp, şerefsiz hanesine düşen Sayın Başbakan, ben İmralı ile görüşmedim, görüşmüyorum diyordu şimdi ise neredeyse akraba olacak.”
Bahçeli, Erdoğan'ın iki de bir söylediği "analar ağlamasın" sözünü hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir soruyu size de soruyorum ‘anaların ağlamasını ister misiniz?’ diye. Burayı şereflendiren analar, bacılar ağlamak istiyoruz diyebilir mi? Böyle bir şeyi isteyebilir mi? Sayın Başbakan diyor ki ‘yüzde 57 ile 70 arasında anaların ağlamasını istemeyenler var ama bazı faşistler kafatasçılar var onlar her gün anaların ağlamasını istiyor’ diye televizyona çıkıyor, kalbindeki zehri saçıyor. Peki şimdi sorsak bu analara, bu gelinlere bacılara, ‘Recep Tayyip Erdoğan olarak Türkiye’yi bölmek istiyorum, Amerika’nın talimatıyla Güneydoğu Anadolu’da önce eyalet sonra bağımsız bir Kürdistan kurmak istiyorum ne diyorsunuz’ dediğinizde bu analar, bacılar ve gelinler ne yapar? Oklavayı kapan Recep Tayyip’in üstüne gider.”
Bahçeli, Kadirli’deki AK Partililere de şu şekilde seslendi: “Öyleyse Kadirli’deki kardeşlerime söylüyorum, ‘yeter artık be emmioğlu de, 10 yıldır arkandan gidiyoruz, bizi felakete götürüyorsun, artık seninle beraber değiliz deyin.”