Manisa Haberleri

YGS’DE DERECE YAPAN ÖĞRENCİLERE KAYMAKAMDAN ALTIN

Haber 07.04.2013 16:32 Pazar
Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, YGS'de Türkiye derecesi yapan öğrenci ve öğretmenlerini makamında kabul etti ve öğrencilere altın hediye etti.
2013 Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarına göre YGS-1 ‘de Türkiye 56. sı YGS-2’de Türkiye 56. sı YGS-6 puan türünde Türkiye 67. si YGS-5’de Türkiye 149. su olan Mehmet Tarık Atay, , YGS-3 puan türünde Türkiye 116. si YGS-4 puan dalında Türkiye 127. si YGS-4 puan türünde Türkiye 146.sı olan Oğuzhan Parlak, YGS-2 de Türkiye 243.sü Yunus Çirkin ve YGS-1 puan türünde Türkiye 275. si olan Hamza Ayaz’ı elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik eden ve her öğrenciye altın hediye eden Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, öğrencilerin bu başarılarının devamı için ne yapılması gerekiyorsa her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi. Öğrencilere hangi meslek dallarını tercih edeceklerini soran Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, “Türkiye derecesi yapmak Malatya ili için büyük bir şanstır. Temennim o ki LYS’de de çocuklarımız daha iyi dereceler elde ederek hem bizleri hem de ilçemizi mutlu edeceklerdir” ifadelerini kullandı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yıldırım ise, Türkiye derecesi elde eden öğrenci ve okul idarecilerini tebrik ederek bu başarının Yeşilyurt ilçesi adına Malatya adına gurur verici olduğunu ifade etti.
YGS-1 ve YGS-2 puan türlerinde Türkiye 56.sı ve YGS-6 puan türünde Türkiye 67.si olan Mehmet Tarık Atay da, dört yıllık çalışmasının karşılığını böyle bir sonuçla elde ettiğini aslında daha iyisini yapabilecek potansiyelinin bulunduğunu hedefinin LYS de Türkiye derecesi çıkarmak olduğunu söyledi.
YGS-3 puan türünde Türkiye 116.sı ve YGS-4 puan dalında Türkiye 127.si olan Oğuzhan Parlak ise disiplinli ve sistemli çalışma ve rehber öğretmenlerinin moral motivasyon desteği ile Türkiye dereceleri elde ettiklerini ve mutlu olduklarını ifade etti.