Manisa Haberleri

GENEL MÜDÜR YARDIMCISI TEMİR, KASTAMONU’YA GELDİ

Haber 07.04.2013 16:30 Pazar
Genel Müdür Yardımcısı Temur, Kastamonu’da incelemelerde bulundu.
Kastamonu’da geçtiğimiz günlerde meydana gelen fırtına sonucu oluşan büyük miktardaki kırık ve devriğin incelenmesi ve üretiminin planlanması amacıyla Orman ve Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Zeki Temur, Orman Zararlılarıyla Mücadele Daire Başkanı Süleyman Cevahir, İşletme Pazarlama Daire Başkanı Kenan Akyüz ve Silvikültür Daire Başkanı Ali Şimşek ile birlikte Kastamonu’ya geldi.
Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ali Şahin, Bölge Müdür Yardımcıları Yaşar Çakıroğlu ve İlyas Özdemir, Şube Müdürleri ile zararın yoğun yaşandığı Araç, Taşköprü, Tosya, Hanönü, Ayancık ve Boyabat işletmelerinden müdür yardımcısı ve şeflerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Zeki Temur, “Bu bir afettir. Genel Müdürlük olarak her türlü desteği vereceğiz. Öncelikle zarar oluşan tensil sahalarından vejetasyon başlamadan çıkmalıyız. Bugün bir faaliyet planı yapacağız. Ben Kastamonu’ya bu üretimin bitirileceğine dair güveniyorum” dedi. Temur, zararın oluştuğu işletmelerden zararın tahmini miktarı, şuana kadar yapılan ve tevzi edilen damga miktarı ile damga ve üretimin bitirilmesi için öngörülen tarihler hakkında bilgi aldı.
Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ali Şahin de, Genel Müdür Yardımcısı ve Daire Başkanlarını Kastamonu’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şahin, “Bölge Müdürlüğü olarak teyakkuza geçtik. Bu üretimi yılı içinde bitireceğiz” dedi.
Şube Müdürleri ve Daire Başkanlarının değerlendirmelerinin ardından Taşköprü, Hanönü, Ayancık ve Boyabat’ta meydana gelen kırık devrik zararı yerinde incelendi.