Manisa Haberleri

DEVREK’TE GERİ DÖNÜŞÜM UYGULAMASI GENİŞLEYEREK DEVAM EDİYOR

Haber 07.04.2013 16:28 Pazar
Devrek Belediyesi tarafından ilk olarak okullarda başlatılan geri dönüşüm uygulamasının alanı genişleyerek devam ediyor.
Zonguldak’ın Devrek İlçesi Belediyesi tarafından başlatılan ve Devrek Meslek Yüksekokulu Çevre Koruma Kontrol Bölümü öğrencilerinin de destek verdiği proje kapsamında uygulama ilk olarak okullarda başlatıldı. Çevre ve geri kazanım bilincinin çocuklardan başlayarak toplumun tümüne yaygınlaştırılmasının geleceğe yapılan önemli bir yatırım olduğunu düşünen Devrek Belediyesi bu yöndeki çalışmalarına başladı. Okulların ardından ilçede bulunan kamu kuruluşları da bu uygulama kapsamına alındı.
2012 yılı içerisinde Devrek Belediyesi tarafından hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulan Ambalaj Atıkları Yönetim Planı 08.10.2012 tarihinde bakanlık tarafından onaylandı. İlde bakanlık tarafından onaylanan tek yönetim planı olan bu uygulama Devrek Belediyesi’nin çevreye ve geri dönüşüm konusuna ne kadar önem verdiğinin önemi vatandaşlar tarafından gün geçtikçe daha anlaşılırken, Devrekliler de geri dönüşüm uygulamasına destek vermeye devam ediyorlar.