Manisa Haberleri

MEDİKAR’DAN SAĞLIK TARAMASI

Haber 07.04.2013 16:28 Pazar
7 Nisan Dünya Sağlık Günü ve Dünya Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında Karabük Özel MEDİKAR Hastanesi tarafından stant açılarak halka yeşil elma ikramında bulunuldu.
Dünya Sağlık Günü nedeniyle Karabük’te hizmet veren ve Batı Karadeniz Bölgesinin en kapsamlı ve modern hastanesi olan Özel MEDİKAR Hastanesi, trafiğe kapalı olan Hürriyet Caddesinde stant kurarak halka ücretsiz, şeker, tansiyon, diş gibi değişik alanlarda ücretsiz muayene yaptı. Gün boyu devam eden çalışmada ayrıca, halka yeşil elmada ikram edildi.
MEDİKAR Hastanesi Kurumsal İşletme Müdürü Aydın Karataş, hastane olarak 2012 yılını açılış ve yatırım yılı olarak geçirdiklerini ancak 2013 yılında sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vereceklerini söyledi.
7 Nisan Birleşmiş Millet tarafında Dünya Sağlık günü olarak ilan edildiğini anlatan Karataş, “ Bugün burada hekimlerimiz tarafından farklı sağlık kontrolleri yapılarak sağlıklı diyet yeşil elma slagonu ile halkımıza yeşil elma ikramında bulunuyoruz. 2013 yılı içinde sosyal sorumluk projeleri altında her alanında yer almaya çalışacağız” dedi.