Manisa Haberleri

’HAYAT İÇİN KAN, HUZUR İÇİN 155’ KAMPANYASI

Haber 07.04.2013 17:05 Pazar
''Hayat için Kan huzur için 155'' sloganı ile başlatılan kampanya çerçevesinde bugün de Kan Bağışı TIR’ında kan toplandı.
Malatya Kızılay Kan Bağışı Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Selim Sami Yavuz, yaptığı açıklamada, “2012 senesinde Malatya PMYO ve Malatya Kızılay Kan Bağışı Merkezi tarafından gerçekleştirilen projede 'Hayat için Kan huzur için 155' sloganı ile başlatılan proje süresince Malatya PMYO gönüllü öğrencileri tarafından hayat için kanın gerekliliğinin ve huzur için polisin gerekliliğinin altı çizilmişti.
Bu yıl da 3-9 Nisan günleri arasında Emniyet Teşkilatı'nın kuruluşunun 168. yılı sebebiyle, 10 Nisan Polis gününe ithaf edilerek aynı proje aynı sloganla tekrarlanacaktır. 7 günlük proje süresince Emniyet Teşkilatı'nın kuruluşunun 168. yılı sebebiyle her gün 168 ünite kan bağışı kabul edilmesi hedeflenmiştir. Böylelikle kan bekleyen hastalara da şifa olunmuş olunacaktır.
Kan Bağışı Tırı’nda, Malatya Kızılay Kan Bağışı Merkezi tarafından PMYO gönüllü öğrencileri ile Malatya Park AVM önünde kan topladık” dedi.
Kan Bağışı Tırı’nda, kan veren vatandaşlardan Caner Mol, bir gün de kendi yakınlarına kan ihtiyacı olabileceği düşüncesiyle kan verdiğini söyledi.