Manisa Haberleri

ANKARA’DA BİTLİS GÜNLERİ ETKİNLİĞİ

Haber 07.04.2013 17:19 Pazar
Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Ankara Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) düzenlenen Bitlis Günleri etkinliğindeki birlik ve beraberlik havasının çok olumlu olduğunu belirterek, "Ülkemiz insanının kardeşliğinin derecesini görmek isteyenler bu etkinliğe gelsinler. Bu ülkenin insanların nasıl kaynaştığını, etle tırnak gibi olduğunu Bitlis Günleri etkinliğinde bir kez daha gördük" dedi.
"DİYARBAKIR’DA ANKARA GÜNLERİ DÜZENLENMELİ"
Çözüm sürecinin çok hızlı ve olumlu geçtiğini ifade eden Pakdil, "Saidi Nursilerin, İdrisi Bitlisilerin memleketi Bitlis, ülkemizin birlik ve beraberliğini görmek isteyenler için en güzel örneklerden birisidir. Ankara’da nasıl Bitlis günleri, Diyarbakır Günleri düzenleniyorsa; Diyarbakır’da, Bitlis’de, Siirt’te de, Ankara, Kayseri, Konya günleri düzenlenmelidir. Bu tür etkinlikler kardeşlik hukukumuzun daha da güçlenmesini sağlayacaktır. Böylece beklediğimiz, arzu ettiğimiz huzur ortamı gelişecektir" dedi.
Bitlis Günleri etkinliğindeki birlik ve beraberlik havasının çok olumlu olduğunu belirterek, "Ülkemiz insanının kardeşliğinin derecesini görmek isteyenler bu etkinliğe gelsinler. Bu ülkenin insanların nasıl kaynaştığını, etle tırnak gibi olduğunu Bitlis Günleri etkinliğinde bir kez daha gördük" dedi
Stantları gezen ve Bitlis yemeklerini tadan Pakdil’e yöreye özgü el işi Ahlat Bastonu da hediye edildi.