Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

FASAYAD, SAĞLIK HAFTASINDA HASTALARI ZİYARET ETTİ

Haber 07.04.2013 17:19 Pazar
Fiziksel Aktivite ve Sağlıklı Yaşam Derneği (FASAYAD) Dünya Sağlık Haftası münasebetiyle hastanede bulunan hastaları ziyaret etti.
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi EK-1 binada tedavi gören hastaları ziyaret eden Adıyaman FASAYAD Dernek Başkanı Zeynal Abidin Deneri, Dernek Başkan Yardımcısı Soner Mutlu ve dernek üyeleri ile beraber hastaları ziyaret ederek hastalara sağlık konusunun önemli olduğuna dikkat çekerek hastalara karanfil dağıttılar.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Zeynal Abidin Deneri, “Dünya Sağlık haftası münasebetiyle, hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek; kişinin ruhsal ve fiziksel açıdan sağlıklı olması demek, gelecek nesiller için sağlıklı toplumları inşa etmesi demektir.
Sağlıklı toplum iyi düşünür, iyi çalışır, iyi verim elde eder. Sağlıklı yaşam kalitemizi en üst düzeyde tutmamız için günde en az 30 dakika fiziksel hareketlilikte bulunulmalı daha düzenli ve dengeli beslenip yediğimiz ve içtiklerimize dikkat etmeliyiz. En iyi reçete hastalanmadan önce uygulayacağımız egzersiz ve fiziksel aktivite etkinliğidir. Önemli olan hastalandıktan sonraki tedavi süreci değil, hastalanmadan önceki sağlıklı halinde iken hastalanmamak için önlemini almaktır. Bunun içinde sağlıklı beslenmeli ve günlük fiziksel aktivite etkinliklerini yerine getirmektir” dedi.
Dernek Başkan Yardımcısı Soner Mutlu ise “Amacımız böyle bir günde hastalarımızın yanında olmak, morallerini üst seviyede tutmak ve sağlıklı yaşam için farkındalık oluşturmaktı. Halkımızın sağlıklı yaşam konusunda kendilerine zaman ayırıp daha kaliteli bir toplum haline gelmemiz için uzmanlardan destek alıp bir an önce harekete geçilmelidir” şeklinde konuştu.