Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

TÜRKİYE TRİATLON LİGİ TAŞUCU YARIŞLARI SONA ERDİ

Haber 07.04.2013 17:23 Pazar
Türkiye Triatlon Federasyonu 2013 yılı programı ve Türkiye Ligi müsabakaları Taşucu Triatlon yarışları sona erdi.
Yarışmalara 190 triatlet katılırken, bayanlarda Berrak Mutlu Irmak, erkeklerde de Melih İlker Gücüyener birinci oldu. Türkiye Traitlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, hedeflerinin Avrupa şampiyonası ve olimpiyatlar olduğunu söyledi. Avrupa ve Dünya Şampiyonası ile olimpiyat hedeflerine ulaşmak için camianın bir çaba içine girdiğini belirten Güneş, ilk kez Milli Takım için İtalyan Antrenör Andrea Gabba ile anlaştıklarını, teknik direktör olarak görev yapacak Gabba'nın kulüplere, antrenörlere ve sporculara eğitim anlamında katkı vereceğini bildirdi.
Yıldız bayanlarda 6, yıldız erkeklerde 17 sporcunun katıldığı ilk yarışta yıldızlar, Taşucu Plajında 750 metre yüzmenin ardından 20 kilometre bisiklete binerek 5 kilometre de koşu yaparak zorlu yarışmayı tamamladılar.
Yarışmalarda dereceye giren sporcular şu şekilde:
Yıldız Bayanlar:
1. İlayda Kara -Balıkesir Gençlik
2. Sinem Özdil -Antalya Triatlon Spor
3. Damla Alkım Ölmez -Alanya Doğaspor
Yıldız Erkekler
1. Mücahit Onay -Balıkesir Belediyespor
2. Oğuzhan Çakır -Balıkesir Gençlik
3. Serhan Öncü -Balıkesir Gençlikspor
Genç Bayanlar
1. İpek Öztosun -Altayspor
2. Tuğçe Karakaya -Antalya Triatlon
3. Yelbesu Büyükzöngür -Altayspor
Genç Erkekler:
1. Sabri Öğe -Balıkesir Gençlik
2.Ali Atlan -Altayspor
3. Ali Mutlu -Balıkesir Işıkspor
Yaş Grupları
1,5 kilometre yüzmeden sonra 40 kilometre bisiklete binen ve 10 kilometre koşan triatletlerin elde ettikleri sonuçlar şöyle:
20+ Erkekler
1. Duygun Yurteri -Enkaspor
2. Dinçer Yılmaz -Deniz Kuv. Gücü
3. Cansın Memiş -Ferdi
20+ Bayanlar
1. Bilge Ergin -Altayspor
2. Seher Kocatepe -Balıkesir Çelmak
3. Mehtap Demircioğlu -Sakarya Telekom
30+ Erkekler
1. Fırat Dizman -Babaeskispor
2. Ömer Yumak -Yeşilovaspor
3. Soner Oralkasım -Antalya Triatlon
30+ Bayanlar
1.Sezin Kutlu -Maratonist
2.Pınar Çalışkan -Ferdi
3. Sinem Özmen -Babaeskispor
40+ Erkekler
1. Ufuk Biriz -Babaeskispor
2. Eyüp Yazıcı Sakarya -Spor
3. Ateş Berna -Babaeskispor
50+ Bayanlar
1. Cana Oyma -Babaeskispor
50+ Erkekler
1.Martin Benhart -Alanya Doğaspor
2. Ayhan Tama -Aliağa Gençlikspor
3. Kamil Resa Alsaran -Ferdi
Elit Erkekler
1. Melih İlker Gücüyener -Balıkesir Işıkspor
2.Okan Ulaş- Balıkesir Çelmak
3. Bahadır Tama -Aliağa Gençlikspor
Elit Bayanlar
1. Berrak Mutlu Irmak -Balıkesir Çelmak
2. Ceren Orhanlı -Balıkesir Belediyespor
3. Sedef Özçelik -Ferdi