Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

MHP’Lİ BELEDİYENİN, PARTİSİNİ İCRAYA VERDİ

Haber 07.04.2013 17:30 Pazar
Milliyetçi Hareket Partili(MHP) Isparta Belediyesi'nin, kira borcunu ödemediği gerekçesiyle MHP İl Yönetimini icraya verdi.
Isparta Belediyesi’nin mülkiyetindeki Belediye İşhanı 5. katında işgaliye karşılığı oturan MHP yönetimi, Şubat ve Mart ayını kapsayan 4 bin 500 liralık kira borcunu ödemediği gerekçesiyle icraya verildiği ileri sürüldü.
Konuyla ilgili açıklama yapan MHP İl Başkanı İsa Yalçın, "Konuya iki açıdan bakmak gerekir. Birincisi bu durum belediyemizin kamu alacakları konusunda ne kadar hassas davrandığını gösteriyor. İkincisi bu borç Sayın Belediye Başkanımızın da borcu. O halde hepimiz bir araya gelerek bu borcu ödeyeceğiz. Genel Başkan Yardımcımız Şefkat Çetin’in de bu konuda bilgisi var” diye konuştu.
Hesap İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Altan Uğurlu ise alacaklar konusunda kimseye ayrım yapmadıklarını söyledi.
Uğurlu, “Belediyemiz işgaliye, kira gibi alacakların tahsilinde hiçbir kişi, kurum ayrımı yapmaksızın hukuk yoluna başvurmaktadır. Kimseye bu konuda vereceğimiz taviz yok. Zaten böyle bir yetkimiz de yok. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kira borcunu ödemediği tespit edildi. Alacak için borç hukuka intikal ettirildi. Şu anda tahsil işlemi devam ediyor” dedi.