Manisa Haberleri

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI ‘SEÇİME BİR KALA’ TOPLANTISI

Haber 07.04.2013 17:40 Pazar
AK Parti Gençlik Kolları'nın düzenlediği ‘Seçime Bir Kala’ toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, 2 B kanunu ile ilgili muhalefetin kendi siyasi amaçları için insanları kullanarak sokaklara çıkardıklarını söyledi.
AK Parti Antalya Gençlik Kolları ‘Seçime Bir Kala’ toplantısı Kepez Arena’da yapıldı. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ve ilçe teşkilatları katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, AK Parti'nin Türkiye’de bir hizmet, anlayış ve siyaset farkı olduğunu söyledi. Gençlere seslenen Türel, şöyle konuştu: “Sizler elinde sopayla, silahla, molotofla gezen gençler değilsiniz. Sizler öldüren değil, okumaya gayret eden gençlersiniz. Türkiye gençliği maalesef geçmişte birçok tuzaklara düştü. Ama bugün sopa ve molotofla değil elinde kitap ve bilgisayarı ile örnek olan gençlik var”
Türkiye’de gençliğin 40 yıldır hep tuzağa düşürülmeye çalışıldığını kaydeden Türel, şunları söyledi: “Hain planlarla hain insanlar tarafından kullanılmaya çalışılmış. 1970’lerde sağ sol diye ayrıştırıp gençleri birbirine vuranları gördük. Bir sağdan bir soldan gençlere ceza verenleri, gençleri öldürenleri gördük. Ve maalesef gençler terörle can kaybetmeye başladı. Biz geçmişte sağ sol diye oynanan oyunlara alet olmayacağız. Sizler layık dindar kavgasının aktörleri olmayacaksınız. Hep birlikte Türkiye bu oyunu gördü ve AK Partiyi bağrından çözüm içinden çıkardı”
MUHALEFET ANLAYIŞI BİR DÖNEMİN ÇEŞİTLİ MEKANİZMALARININ UZANTISIDIR
Yaptıkları her işte muhalefetin eleştirileri ile karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Türel, konuşmalarını şöyle sürdürdü: “Yine Türkiye’de çözüm süreci ortaya koyduğumuz bir süreçte yine bu ülkeyi bölmeye çalışanların oyunlarını hep birlikte üzüntüyle izliyoruz. Sizleri hain planlarına alet etmek isteyenler acaba hiç Hazreti Peygamberimizden örnek almıyorlar mı? Türkiye’de acaba gençleri seviyoruz diye kendi oyunlarına alet etmek isteyenler Atatürk simsarlığı yapanlar Atatürk anlayışını kendilerine örnek almadılar mı? Öyle bir muhalefet partisi var ki Türkiye’de AK Parti için şunu söylüyor. AK Parti hükümetten düşsün de düşmanlar gelsin diyorlar. Bugünkü muhalefetin anlayışı bir dönemin çeşitli mekanizmaların uzantısıdır.”
Muhalefeti bilgi kirliliği ve iftira yapmakla suçlayan Türel, Antalya’nın 2 B sorununa da değindi. 2B kanununu muhalefetin kendi siyasi amaçları için kullanarak insanları sokaklara çıkardıklarını kaydeden Türel, sözlerine şöyle devam etti: “Biz bu kanunu çıkaracağız dediğimizde kürsüden konuşan CHP, MHP’li milletvekilleri ‘siz bu toprakları insanlara peşkeş çekemezsiniz’ dediler. Ama biz bu yasaları çıkardığımızda ‘biz bunları insanlara parasız dağıtacaktık’ dediler. Hizmetten yoksun muhalefetin elinde bir tek silahı var. İftira kampanyaları.”
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise 2014 yerel seçimlerine bir yıl kala bütün teşkilatların coşku ve heyecan içerisinde olduğunu bildirdi. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’nin yerel yönetimlerde yakalamış olduğu ivmeyi bütün topluma iyi anlatmak gerektiğini kaydeden Tütüncü, “Önümüzdeki seçimlerde ilk kez oy kullanacak ciddi potansiyel var. Gençlerin üzerinde ayrıca çalışılmasını tavsiye ediyorum” dedi. Bu seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilçeleri hedef aldıklarını ifade eden Tütüncü, AK Parti siyasetinin toplumun farklı kesimlerine çok farklı siyaset alanları açtığını belirtti.
BİZ TÜRK BAYRAĞINI İNDİRİP CHP BAYRAĞINI DİKMEYECEĞİZ
CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ı eleştiren AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse de, şöyle konuştu: “Başkaları gibi Türk bayrağını indirip CHP bayrağını dikmeyeceğiz, bu millete hizmet götüreceğiz. Çok önemli sürece girdik. Başbakanımız bugün bu gençliğe güveniyor. Yatırım istedik yaptı, hizmet istedik üretti, para lazım dedik gönderdi” Başbakanın Antalya gençliğinden Antalya Büyükşehir Belediyesini istediğini ifade eden Köse, sözlerini şöyle tamamladı: “Recep Tayyip Erdoğan sizden ne istiyor biliyor musunuz? Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni alın Antalya hizmete kavuşsun istiyor.”