Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

ALAPLI’DA ARAPÇA YARIŞMALARI DÜZENLENDİ

Haber 07.04.2013 17:56 Pazar
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Arapça Yarışmalarının Zonguldak elemeleri Alaplı’da yapıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği'nin "Arapça Öğretimini Geliştirme Projeleri" kapsamında Türkiye'deki İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen "Arapça Yarışmalarının Zonguldak il elemeleri Alaplı ilçesinde yapıldı.
Alaplı Kapalı Spor Salonu'ndaki düzenlenen yarışmalara Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Alaplı Emniyet Müdürü İsmail Baş,Alaplı Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Zonguldak genelinde 6 İmam Hatip Lisesinin öğrencilerinin katıldığı yarışmada çeşitli kategorilerde yarışmalar yapıldı.
Bilgi yarışmasında birinciliği Kdz. Ereğli İmam Hatip Lisesi alırken, Devrek İmam Hatip Lisesi ikinci Zonguldak İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu.
Arapça musiki yarışmasında da birinciliği Alaplı İmam Hatip Lisesi elde ederken, Kozlu İmam Hatip Lisesi ikinciliği, Devrek İmam Hatip Lisesi ise üçüncülüğü elde etti.
Yarışmalarda dereceye giren okul ve öğrencilerine ödülleri Alaplı Kaymakamı Alaplı Belediye Başkanı Dr.Nevzat Çimenoğlu ve Alaplı İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş tarafından verildi.