Manisa Haberleri

BÖLGESEL MAÇTA FUTBOLCULAR İLE TARAFTARLAR YUMRUK YUMRUĞA KAVGA ETTİ

Haber 07.04.2013 18:44 Pazar
Türkiye Bölgesel Lig 3. Grup'ta şampiyonluk mücadelesi veren 1930 Bafraspor ile Zara Belediyespor arasında oynanan müsabaka sonunda olaylar çıktı. Kendi sahasında maçı 5-0 kaybeden 1930 Bafraspor futbolcuları ile kendi taraftarları arasında yumruklu kavga çıktı.
Türkiye Bölgesel Lig 3. Grup lideri olarak maça başlayan 1930 Bafraspor, kendi saha ve seyircisi önünde karşılaştığı Zara Belediyespor'a 5-0 mağlup olunca liderliği kaybetti. Zara Belediyespor sahadan hem gelip hem de grup lideri olarak ayrıldı. 10 sarı kart ve 3 kırmızı kartın çıktığı müsabakada maçın orta hakemi Arda Kardeşler maçın 44. dakikasın da 1930 Bafraspor oyuncusu Emre’ye kırmızı kart göstermesiyle bir anda maçın tansiyonu yükseldi. Kırmızı karta itiraz eden 1930 Bafraspor Teknik Direktörü Turgay Kaynak maçın hakemi tarafından sahadan ihraç edildi. Devre arasına 20 dakikada Aykut ve 27. dakikada Metin'in attığı gollerle 2-0 galip giren Zara Belediyespor oyuncuları ve maçın hakemleri çevik kuvvet polislerince güçlükle soyunma odasına götürüldü.
İkinci yarıda Zara Belediyespor farka gitti. 60. dakikada Sinan, 76. dakikada Abdulkadir ve 78. dakikada ise Yusuf’la skor 5-0 oldu. 85. dakikada Salih ve 88. dakikada da Polat kırmızı kartla oyun dışı kaldı.
Maç sonu soyunma odasına giden 1930 Bafraspor oyuncuları kulübe gitmek için stat dışında bekleyen otobüse binerken bir gurup seyirci aralarında çıkan sözlü tartışma yaşandı. Kendi seyircisi ile tartışan futbolcular ile taraftarlar arasında yumruklu kavga çıktı. Çıkan kavgaya polis müdahale ederek daha da büyümeden sona erdirdi.