Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

KIRIKKALE’DE KUTLU DOĞUM KONFERANSI

Haber 07.04.2013 18:41 Pazar
Kırıkkale’de bayanlara yönelik Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Hayrunnisa Derneği tarafından konferans düzenlendi.
Kızılkanat İş Merkezinin konferans Salonunda düzenlenen konferansa yakalarında güllerle birlikte çok sayıda bayan davetli katıldı.
İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim’in okunması ile başlayan konferansta günün anlam ve önemiyle ilgili çeşitli etkinliklerde bulunuldu.
Hayrunnisa Kadınları Eğitme Koruma ve Kollama Derneği Başkanı Cemile Erdal, İslam’da kardeşlik sevgisinin büyük önem taşıdığını ve sevgi sayesinde insanlık dünya ve ahiret yolunda en büyük adımları daha rahat atabildiğini söyledi.
Dernek Başkanı Cemile Erdal, “Bugün sevgi, aşk ve sevda kavramlarını yeniden öğrenmeli ve anlamalıyız. Sevgisiz kalan bir toplumun birçok değerleri zamanla kaybolup gider. İnsanlığın ihtiyaç duyduğu Peygamber sevgisini kalbimizin derinliklerinde ve yaşantımızın her anında daima korumalı ve muhafaza etmeliyiz. Ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde farklı zaman ve mekanlarda tüm müslümanlar, tüm gönüllerde Peygamberimizin sevgisi hürmetine çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Bu sayede hepimiz, insanlık olarak inşallah Peygamberimizin şefaatine kavuşacağız. Bu günler vesilesiyle Peygamberimizi anmakla birlikte onun yolundan gidebilmek ve bu sayede İslamı Peygamber sünnetiyle yaşamak hepimizin arzusu olmalıdır” şeklinde konuştu.
Peygamber sevgisinin sadece sözde olmaması gerektiğini kaydeden Erdal, Peygamberin ahlakıyla da ahlaklanmak gerektiğini sözlerine ekledi.
Erdal, dernek faaliyetleri olarak bayanlara yönelik Arapça, fıkıh, Kur’an-ı Kerim Hadis, kelam ve diğer dini bilgiler konularıyla ilgili faaliyetlerin yanı sıra derneğin diğer etkinliklerinin sürdürüldüğünü söyledi.