Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

YEREL YÖNETİMLER FESTİVALİ SONA ERDİ

Haber 07.04.2013 19:36 Pazar
Ümraniye Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Yerel Yönetimler Festivali” sona erdi. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, düzenlenen festivalde yapılan hizmetlerin vatandaşa tanıtıldığını söyledi.
Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen “Yerel Yönetimler Festivali” coşkulu bir şekilde sona erdi. Belediye hizmetlerinin vatandaşla paylaşılması, yönetici ile yerel-halk kaynaşmasının amaçlandığı 3 günlük festivalde, Ümraniye Belediyesi’nin yıl içindeki faaliyetleri vatandaşlara takdim edildi. Ümraniye Meydanı’nda kutlanan etkinlikte açılan stantlar, düzenlenen konserler vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
Festivalde Ümraniye’ye konuk olan AK Parti Milletvekili Mustafa Ataş, Ümraniye’nin büyük bir değişim geçirdiğini söyledi. Ataş, “Ben bile milletvekili olduğum ve aktif siyaset yaptığım halde 2002’de neredeydi nereye geldik noktasında toplum olarak biz biraz unutkan bir toplumuz. O farkı hissedemeyebiliyoruz. Bugün gelinen noktada ne kadar güzel hizmet yapıldığını görmüş olduk. Ümraniye Belediyemizi tebrik ediyorum. Ümraniye 10 yıl öncesinde yaşanılabilirlik konusunda çok farklı konumdaydı, şimdi çok farklı konumda” dedi.
Festivalin son günü vatandaşlarla birlikte stantları gezen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Adına festival diyoruz ama festivalden ziyade yaptığımız hizmetleri vatandaşlarımıza tanıtmayı amaçlayan bir etkinlik. Biz bunu her sene yapıyoruz. Her sene Mart ayı sonunda o yıl boyunca neler yapıldığını vatandaşlarla paylaşıyoruz” diye konuştu.
9 yıl boyunca 150 cami, okul gibi kalıcı eserler yaptıklarını ifade eden Başkan Can, bu hizmetleri vatandaşın görmesi için etkinliği düzenlediklerini söyledi.