Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

VALİ DAŞÖZ UNCUBOZKÖY’DE FİDAN DİKTİ

Haber 07.04.2013 19:48 Pazar

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz ve Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı personeli, 24. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Uncubozköy’deki Vergi Dairesi Başkanlığı Hatıra Ormanı’na fidan dikti.

\r\n


\r\nAğaç dikme töreninde konuşma yapan Manisa Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, “Vergi Haftası kapsamında organize ettiğimiz fidan dikim törenimizi gerçekleştiriyoruz. Ülkemiz eskiden ormanlarıyla zengin bir ülkeydi. Fakat orman yangınları, kaçak ve bilinçsiz kesimler nedeniyle ormanlarımız giderek azalıyor. Ormanlarımız bizlerin olmazsa olmazlarımız. Biz de Manisa Vergi Dairesi olarak bu anlamda doğamıza ve gelecek nesillerimize olan borcumuzu bir anlamda yerine getirme adına bugün fidan dikiyoruz. Diktiğimiz fidanların gelecek nesillerimize bol su ve temiz hava getireceğini ümit ediyorum” dedi.

\r\n


\r\nVali Halil İbrahim Daşöz de “Vergi Dairesi Başkanlığımızı bu anlamlı davranışlarından dolayı kutluyorum. Vergi haftası çerçevesinde çeşitli etkinlikler yapıldı. Vergi konusu her devletin en önemli konularından bir tanesidir. Devletin varlığını sürdürebilmesi, hizmetlerin yapılabilmesi, sağlıklı vergi toplanmasına bağlı. İlimizde de ülkemizde de bu anlamda çok büyük mesafeler kat edildi. Vergi konusu zor bir konu olmasına rağmen, değerli başkanımız ve ekibinin halkla bütünleşmiş çabaları ile daha güzel bir şekilde yürütülüyor. Sosyal sorumluluk alanında da Ülkemizin en önemli konularından biri olan ağaçlandırmaya katkı sağlamak ve toplumun dikkatini çekmek amacıyla böyle bir çalışma yapmışlar. Ağaçlandırma konusunda çok zengin bir ülke olmadığımızı biliyorum. Nitelikli orman oranımızı hızla yükseltmemiz gerekiyor. Orman teşkilatımız bu konuda elinden gelen tüm gayreti gösteriyorlar. Ama hepimizin bu konuda daha duyarlı olmaya ihtiyacımız var. Bu bakımdan bu çalışmaları çok değerli buluyorum” diye konuştu. Aileleriyle birlikte toplam 300 vergi dairesi personelinin katıldığı ağaç dikme töreninde 300 fidan toprakla buluşturuldu ve dikilen fidanlara can suyu verildi. Daha sonra Vali Halil İbrahim Daşöz, Manisa Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan ve personeli aileleriyle birlikte doğa yürüyüşü yaptı. Yürüyüş sonunda Mesir Tabiat Parkı’nda neşe içinde yapılan piknikle 24.Vergi Haftası etkinlikleri son buldu.