Manisa Haberleri

TOSYA’DA SİYASİ RESTLEŞME

Haber 07.04.2013 19:52 Pazar
Milliyetçi Hareket Partisi Tosya ilçe teşkilatı yaptığı basın açıklamasında Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin'i eleştirdi.
Milliyetçi Hareket Partisi Tosya ilçe teşkilatı tarafından yapılan açıklamaların sonrasında ilçede her iki parti tarafından çeşitli yorumlar ve konuşmalar yapıldı. Başkan Kazım Şahin son günlerde devam eden gerginliğe ve söylentilere son noktayı koymak için basın açıklamasında bulundu. Başkan Kazım Şahin yaptığı basın açıklamasında, yaklaşık 4 yıldır Belediye Başkanı olarak hizmet verdiğini en temel ilkelerinin tarafsız, herkese eşit uzaklıkta, ve partizanlık yapmadan, herkesle işbirliği içerisinde bu şehri yönetmeye çalıştığını söyledi. Tosya’da hem belediye hem kamu önemli yatırımlar gerçekleştirirken tüm hemşerilerin anlayış, destek ve işbirliği içerisinde olması gerektiğini vurgulayan Şahin, şöyle dedi:
"Hizmetlerin kimin ya da kimlerin yaptığının hiç önemi yoktur. Fani olan bu kubbede güzel eserler yapmaktır önemli olan. Sonuçta bütün hizmetler sevgili Tosyalılarımız içindir. Hastahane ve müştemilatı,
Organize sanayi bölgesindeki çok hızlı gelişmeler, Doğal gaz dağıtımı ve kullanımı, TOKİ İlkokulu ve Bahçelievler’de programa alınan ortaokul ve spor kompleksi, Dört yolda yapılacak köprülü kavşak,
Organize sanayi ve şehir trafosunun birleştirilmesi, D-100 karayolundaki refüj aydınlatma çalışmaları, Stat ve kapalı spor salonunun yenilenmesi, Yeni Camii iç restorasyonu ve Vakıflar binasının ve hamamının dış tadilatı, D-100 karayolunun tamamlanması ve su isale hattının karayolları tarafından yapılması, Programa alınan 5 gölet ve zemin etüt çalışması biten göletlere para ayrılıp çalışmaların başlanması, Huzurevinin programa alınıp parasının ayrılması, Öğrenci yurdu ile ilgili önemli gelişmeler, Sosyal Güvenlik Kurumu merkez binasının programa alınıp kısa sürede bitirilecek olması gibi bazılarını saydığımız çok önemli kamu yatırımlarının “Bunlar zaten olacaktı” demek ne kadar doğru bilmiyorum. Tosya’ya hizmette kimin bir tuğlası, bir çivisi varsa hepsine teşekkür, minnet ve şükranlarımızı sunuyorum."
Başkan Şahin’in yaptığı basın açıklaması sonrasında MHP Tosya ilçe teşkilatından açıklama bekleniyor.