Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

SİVEREKLİLER KUTLU DOĞUMDA BULUŞTU

Haber 07.04.2013 22:11 Pazar
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından “Kutlu Doğum” programına düzenlendi.
Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Siverek İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği bu yıl da yapıldı. Bavuş Mevlit Alanında düzenlenen etkinliğe katılım yoğun oldu. Program öncesi platform yetkilileri tarafından barış, kardeşlik ve dostluk için güvercin uçuruldu.
Program, Ahmet Bozkuş Hoca tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Siverek İkra-Der Başkanı Mühiddin Akay, Hz. Muhammed’e olan sadakatlerinden dolayı alanda toplanan tüm katılımcılara teşekkür etti. Program daha sonra Ömer ve Şükrü Temur tarafından okunan Kürtçe Mevlit ile devam etti. Ardından sanatçı Burhanettin ve Çermik İlahi Grubu tarafından Türkçe, Kürtçe ve Zazaca ilahiler seslendirildi.
Doğru Haber Gazetesi yazarı Muzaffer Karavil, Hz. Peygamber’in örnek hayatından kesitler sunarak, İslam dinin kadınlara verdiği öneme değindi. Karavil günümüzde kadınlara çok görevler düştüğünü belirterek, “Her ne kadar bayanlar içerisinden bir peygamberler gelmemiş olsa da, bütün peygamberleri sizler yetiştirdiniz, bütün Salih ve sıdık kulları sizler yetiştirdiniz. Sizler İslam dininin temel taşısınız” dedi.
Program Molla Nihat Çam tarafından yapılan kapanış duası ile sona erdi.