Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

DİDİM 3. HALK OYUNLARI ŞENLİĞİ…

Haber 07.04.2013 22:35 Pazar
Didim Halkoyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (DAHOT) tarafından düzenlenen olan 3. Halkoyunları Şenliği izleyenleri büyüledi. Artvin, Burdur, Ege, Kafkas yöreleri başta olmak üzere 10 değişik yöre gösterisi ile ekiplerin sahne aldığı gecede sergilenen folklor gösterileri hem gönüle hem göze hitap etti.
Didim Halkoyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (DAHOT) tarafından düzenlenen 3. Halkoyunları Şenliği Didim Ticaret Odası Aytaç Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde gerçekleşti. Şenliğe; Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, AK Parti İlçe Başkanı Hilmi Erbaş, Tümgeneral Jandarma Alay Komutanı Salih Karataş, Didim İlçe Jandarma Komutanı Tuncay Akgün, Didim İlçe Emniyet Müdürü Sinan Ergen ve eşi, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Kültür Salonunun hınca hınç dolduğu ve izleycilerin yerlere oturarak izlediği şenliğin açılış konuşmasını dernek Başkanı İlyas Aydur yaptı.
Aydur konuşmasında “Dernek olarak kültürümüzün önemli bir parçası olan halkoyunlarını ilçemizde yaşatmak ve tanıtmak adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Her yaş gurubuna mensup oyuncularımızın sergiledikleri güzel oyunlarla keyifli ve duygu dolu bir gece yaşatmayı hedefliyoruz. Tüm halkoyunları sevdalılarına yanımızda oldukları için teşekkür ederiz. Şenliğimizin gerçekleşmesinde maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen tüm kuruluş ve işletmelere bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.
Konuşmanın ardından Artvin, Burdur, Ege, Kafkas yöreleri başta olmak üzere 10 değişik yöre gösterisi ile ekiplerin sahne aldığı gecede sergilenen folklor gösterileri hem gönüle hem göze hitap etti. İzleyicileri büyüleyen gösteri sonrasında Belediye Başkanı Mümin Kamacı başta olmak üzere şenliğin destekleyenlere teşekkür plaketi verildi. Ayrıca konuşmaların ardından katılımcı ekiplere de katılım belgeleri verildi.