Manisa Haberleri

ALAŞEHİR POLİSİ KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

Haber 08.04.2013 07:11 Pazartesi

Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli, Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Kızılay’a kan bağışında bulundu. İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesinde yapılan kan bağışında, 55 ünite kan toplandı.

\r\n


\r\nAlaşehir İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı, "Polis Haftası etkinleri kapsamında polislerimiz tarafından kan bağışı yapılmasını uygun gördük. Polis sadece her hangi bir olay, kaza veya bir başka olay zamanında değil, her yerde, her zaman vatandaşların yanındadır. İşte kan vererek bir hayat kurtarabiliriz. Sağlık alanında da vatandaşlarımızın yanındayız. Bizler bu tür etkinliklerde yer alırsak, bir örnek oluştururuz. Amacımız kan ihtiyacı olan her hangi bir vatandaşımızın derdine deva olabilmek" dedi.
\r\nTürk Kızılayı Manisa Kan Merkezi doktoru Ayhan Öteyüzoğlu da, "18-65 yaş arası sağlığı yerinde olan her vatandaşımız kan verebilir. Kan vermek kan hücrelerini yeniler, vücudu zinde tutar. En önemlisi hayat kurtarır. Manisa olarak kan toplama alanında oldukça başarılıyız. Toplanan kanlar sadece Manisa’da kalmıyor. Türkiye’nin her yerine kan gönderiyoruz. Bugün Alaşehir polisi örnek bir davranış sergileyerek, adeta kan verme yarışına girdiler. Türk Kızılayı olarak Alaşehir Polisi ile gururu duyuyoruz" diye konuştu.