Manisa Haberleri

KÜÇÜK MENDERES HAVZASININ SERGİ MERKEZİ ÖDEMİŞ

Haber 08.04.2013 07:14 Pazartesi
Ödemiş ile birlikte Kemalpaşa, Torbalı, Selçuk, Bayındır, Tire, Kiraz ve Beydağ ilçeleri Halk Eğitimi ve Meslek Eğitimi Merkezi müdürlerinin katıldığı, Menderes Havzası Hayat Boyu Öğrenme Programı yılsonu etkinliklerini planlama toplantılarının ilki Ödemiş’te yapıldı.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Bölümü Programı biriminin gerçekleştireceği, toplumun moral değerlerinin yükseltilmesi, toplumsal barışa katkı sağlaması amacıyla sergi, seminer, şölen, tiyatro, sempozyum ve benzeri etkinliklerin yapılacağı yıl sonu etkinliklerinin daha çok vatandaşa ulaşmasının sağlanması amacıyla İzmir ili Menderes Havzası, Bakırçay, Yarımada ve Metropol olmak üzere dört bölgeye ayrıldı.
Bu çerçevede Küçük Menderes havzasının ilk toplantısı Ödemiş’te gerçekleştirildi. Toplantı, ev sahibi sıfatıyla Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Serdar Ergin'in açılış konuşması ile başladı. Ergin, konukları Ödemiş’te ağırlamaktan çok mutlu olduklarını söyleyerek, toplantını içeriği hakkında bilgiler verdi.
Yoğun bir tempo ile devam eden toplantıya öğleye doğru Kaymakam Abullah Dölek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Ünlü de katıldı. Dölek, öğle yemeğinde toplantıya katılan birim müdürlerinin Ödemiş’e gelişlerinin memnuniyet yarattığını belirtti.
Toplantıda sergi ve şölen etkinlik merkezi olarak Ödemiş belirlendi. Serginin 6, , 7, 8 Mayıs tarihlerinde Ödemiş Belediyesi nikah salonlarında düzenlenmesi, serginin açılış şöleninin de Ödemiş Spor Salonu'nda yapılması kararlaştırıldı.
Piknik etkinliklerinin merkezi Torbalı, tiyatro etkinliklerinin merkezi Bayındır, panel etkinliklerinin merkezi olarak da Kemalpaşa belirlendi. Toplantı sonrası etkinlik yerleri gezildi.