Manisa Haberleri

EMEKLİ OLDUĞUNU RÜYASINDA GÖRDÜĞÜ ZAT SÖYLEDİ

Haber 08.04.2013 09:30 Pazartesi
Evliya Çelebi Seyahatnamesi'nde, "Şehrin dışında çimenlikler içinde Şit Baba ziyaretgahı var" dediği yer olarak anılan Cünuni Baba Türbesi, ziyaretçi akınına uğruyor. Türbenin yıllarca bakımını yapan Muzaffer Kum, yaptığı açıklamada, gücünün yettiği kadar Cünuni Baba türbesinin bakımını yapmaya çalıştığını fakat artık yaşlandığını ama ölene kadar bu hizmetine devam edeceğini söyledi. Yıllarca emekli olmak için çalıştığını anlatan Kum, şöyle konuştu: "Emekliliğimi beklediğim günlerde bir gece rüyamda türbedeki yatan zatı görerek 'emeklilik zamanımın geldiğini ve emekli olup türbeye gelmemi' söyledi."
Muzaffer Kum, sabah kalktığında Kastamonu SGK İl Müdürlüğüne giderek emekli olup olamayacağını sorduğunda görevli memurun isterse hemen emekli olabileceğini söylediğini anlattı. Bunun üzerine emekliliğe müracaat ettiğini belirten Kum, işlemlerin bitmesi sonrasında ailesini alarak rüyasına giren Cünuni Baba türbesine yerleştiğini söyledi.
Muzaffer Kum, elinden geldiği kadar türbeye gelen ziyaretçilere izzet ikramda bulunduğunu belirterek tek isteğinin türbenin yollarının yapılması ve türbenin iç bakımı olduğunu sözlerine ekledi.