Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

GÜMÜŞHANE’DE NAMAZLA DİRİLİŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Haber 08.04.2013 09:42 Pazartesi
Gümüşhane Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi mesleki tatbikat kulübü, gönüllü öğretmen ve öğrencileri tarafından kurulan Namaz Gönüllüleri Grubu tarafından “Namazla Diriliş Programı” düzenlendi.
Atatürk Kültür Merkezinde öğrencilerin mesleki bilgilerinin gelişimi ve mesleki alanlarında farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen program Kur’an-ı Kerim ve meal okunması ile başladı.
Ezan okuma yarışması il birincisi Şaban Şenel’in ezan okumasıyla devam eden programda öğrenciler şiir ve ilahiler seslendirdi.
Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf anabilim dalı öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Adem Çatak’ın oturum başkanlığını yaptığı ’’Namazla Diriliş’’ adlı panelde de İslam Hukuku anabilim dalı öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Yılmaz Fidan tarafından namazın fıkıh durumu, Din Eğitimi anabilim dalı öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Hamza Aktaş tarafından namaz eğitimi, Dinler Tarihi anabilim dalı öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Abdulkadir Kıyak tarafından da namazın tarihçesi konularında katılımcılara bilgi aktarıldı.
Kıbrıs Gazisi Fevzi Ezber’in gazilik ve şehitliğin önemi üzerine yaptığı kısa konuşmada öğrencilere duygulu anlar yaşatırken, program İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Nusret Bulut, Rasim Alkaç, Okul Müdürü Yaşar Gül ve Okul Aile Birliği Başkanı Adem Ay’ın panele katılan katılımcılara ve çekilişle öğrencilere hediyeler vermesiyle sona erdi.