Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

UYGUR KARDEŞLER YENİMAHALLE’DE

Haber 08.04.2013 09:47 Pazartesi
Süheyl-Behzat Uygur kardeşlerin, Türkiye’deki sağlık sorunlarını anlatan ‘Hasta Etme Adamı’ isimli oyunu Yenimahalle’de sahnelendi.
Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda sergilenen oyuna, tiyatro severler büyük ilgi gösterdi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da izlediği oyun izleyicilerden tam not aldı.
Doktora şiddet, aile hekimliği, diyetisyen, tıp balosu, ambulans, doğumhane gibi başlıklar üzerinden sağlık sektörünün her yönüyle anlatıldığı oyun, seyirciler tarafından uzun süre alkışlandı. Yenimahalle’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Behzat Uygur, “Sanata ve sanatçıya büyük değer veren Yenimahalle Belediyesi’nin bizleri Yenimahallelilerle buluşturmasından büyük mutluluk duyduk” dedi.
Oyun sonunda Süheyl ve Behzat Uygur’u performanslarından dolayı tebrik eden Yaşar, “Yenimahalle kültür ve sanatın merkezi haline geldi. Türk tiyatrosunun duayenlerini Yenimahalle’de ağırlamaktan ve Yenimahalleli sanatseverlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Kendilerini izlerken hem çok güldük hem de düşündük” diye konuştu.