Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BBP’DEN MHP’YE ANLAMLI ZİYARET

Haber 08.04.2013 09:46 Pazartesi
Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocasinan İlçe Başkanı Ömer Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocasinan İlçe Başkanı Serkan Tok ve yönetimini ziyaret etti.
BBP heyetini sıcak bir ortamda karşılayan MHP ilçe başkanı Tok ve yöneticiler, BBP Kocasinan ilçe yönetiminin kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı memnun olduklarını ve BBP'lilere teşekkürlerini ilettiler.
Sohbet havasında geçen görüşmede, güncel konular üzerinde değerlendirmeler yapıldı. Bir çok konuda aynı söylemlerde bulunan heyetler bu ve bunun gibi karşılıklı ziyaretlerin sıklaştırılması gerektiğini söylediler.
BBP Kocasinan İlçe Başkanı Ömer Yıldız, "Ülkemizde ender liderlerden olan ve yaşamının büyük bir kısmını Ülke ve Millet için hizmet etmiş olan MHP eski Genel Başkanı rahmetli Alparslan Türkeş'in vefatının 16. ölüm yıl dönümünde MHP'yi ziyaret etmek gerekliliği sebebiyle buradayız. Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu, gibi liderler yaşamış veya yaşatılmış olsaydı AKP hükümeti ve işbirlikçileri bugün Millet ve Ülke'yi bölme hesapları yapamazlardı. Ülkemiz zor bir dönemden geçmektedir. Bu süreç Osmanlı İmparatorluğu'nun topraklarının paylaşıldığı dönemdeki işgal baskısının bir benzerini bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti psikolojik bir baskı yaşamaktadır. Bu baskılara yandaşlık eden AKP hükümeti, ABD, israil ve Avrupa Birliğinin dayatmalarına teslim olmuş durumdadır" dedi.
MHP Kocasinan İlçe Başkanı Serkan Tok ise "Ömer Başkanın sözlerine katılıyorum. Ülkemizin ve Milletimizin bu meseleleri aşmasının tek yolunun seçimlerden geçtiğini biliyoruz, bu sebeple seçimler için çok sıkı bir çalışma yapıyoruz ve daha da yapacağız. Sağduyulu düşünen bütün siyasi partilerin AKP hükümetinin Oslo'da başlayan, İmralı'da bitirilen ve Yüce Türk Milletinden saklanan bölgesel bir Kürt eyaleti çalışmalarını insanlarımıza anlatmak gerekmektedir. Biz MHP olarak bunu yapacağız, eminim ki BBP ve diğer siyasi partiler de bunu yapacaktır" diye konuştu.
Görüşme sonrası Serkan Tok, BBP'ye iade-i ziyareti en kısa zamanda gerçekleştireceklerini söyledi.