Manisa Haberleri

DEV REKREASYON ALANLARI MAMAK’I DEĞİŞTİRİYOR

Haber 08.04.2013 10:01 Pazartesi
Başkent’in en büyük ilçelerinden birisi olan Mamak, kentsel dönüşüm projeleri ve yeşil alan çalışmalarıyla kendini yeniliyor.
Mamak Belediyesi yatırımlarının önemli bir kısmını yeşil alan ve rekreasyon çalışmalarına ayırıyor. Mamak’ta bulunan 278 parkın haricinde dev projelerde 100 binlerce metre kare alanı kapsayan rekreasyon alanları ilçenin havasını baştan aşağı değiştiriyor.
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “İlçemizi gecekondulaşmadan adım adım kurtarırken, hazırladığımız yeni projelerle ilçemize adeta yeni bir kimlik kazandırıyoruz. Bu gün Mamak’ta yürütülen bütün projelerin içerisinde rekreasyon alanları ön plana çıkıyor” dedi.
İşte Mamak’ta yürütülen dev projeler içerisindeki rekreasyon alanlarından bazıları: Mamak’ta yürütülen en büyük ve en prestijli projelerden biri olan Kartaltepe Kentpark içerisinde Başkent’in en büyük çocuk oyun alanı, bin kişilik kongre sarayı ve hatip çayı üzerine kurulacak olan su aktiviteleri bulunuyor. Yüzde ellisi tamamlanan projenin içerisinde yeşil alan ve rekreasyon çalışmalarına ayrılan alan ise 150 bin metre kare. Yapımı yüzde 45 seviyelerine ulaşan bir başka proje olan Hürel Mahallesi Rekreasyon Alanı’nda ise çocuk oyun alanları, anfi, fitnes alanı, koşu ve yürüyüş yolları bulunuyor. Proje içerisinde rekreasyon çalışmalarına ayrılan alan ise yaklaşık 25 bin metre kare. Yapımına geçtiğimiz aylarda başlanan ve Başkent’in ilkleri arasında gösterilen Planetaryum Kule yüzde on seviyesinde tamamlandı. Proje içerisinde yürüyüş ve koşu yolları, fitness ve çocuk oyun alanları, yatay asansörler bulunduğu rekreasyon alanı 4 bin metre kareden daha fazla.