Manisa Haberleri

KAYSERİ’DE RÜZGAR ETKİLİ OLDU

Haber 08.04.2013 10:00 Pazartesi
Kayseri’de dün gece saatteki hızı 86 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle uçan çatı, bir binanın 3. katındaki dairenin duvarını yıkarken, ağaçlar devrildi, çöp kovaları yollara savruldu.
Kayseri’de gece saatlerinde etkili olan rüzgar nedeniyle Talas ilçesinde 8 binanın çatısı uçtu. İlçeye bağlı Halef Hoca Caddesi’nde bulunan inşaattan uçan çatı yan binanın 3. katında bulunan dairenin yatak odasının duvarını yıktı.
Bina sakinleri büyük bir gürültü duyduklarını ve dışarı çıktıklarını söyleyerek, “Rüzgarın etkili olduğunu biliyorduk. Gece yatmaya hazırlandığımız sırada büyük bir gürültü oldu. Dışarı çıkıp baktığımızda yan taraftaki inşaatın tepesinden kopan çatının 3. kattaki komşumuzun yatak odasının duvarını yıktığını gördük” diye konuştu.
Saatteki hızı 86 kilometreye kadar ulaşan rüzgar nedeniyle ilçede çöp kovaları yollara savrulurken, Melikgazi ilçesine bağlı Erciyes Caddesi’nde ise rüzgarın şiddetine dayanamayan bir ağaç yola devrildi. Devrilen ağaç belediye ekipleri tarafından yoldan kaldırıldı.
Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde ise aşırı rüzgar nedeniyle bir otobüs durağı devrildi. Durakta otobüs bekleyen 3 kişi hafif yaralanırken, yaralılar Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.