Manisa Haberleri

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ HALK OYUNLARI EKİBİ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

Haber 08.04.2013 10:10 Pazartesi
Türkiye Halk Oyunları Halay Yöresi Bölge Birinciliği yarışmalarına katılan Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Halkoyunları ekibi 33 takımın katıldığı yarışmada gençler dalında bölge birincisi oldu.
Yarışmaya katılan tüm takımlar arasında en yüksek puanı alarak bölge birincisi olan Şahinbey Belediye Halkoyunları ekibi Gaziantep'i Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı. Hatay’da düzenlenen ve gençler dalında rakipleri Osmaniye, Adana, Kahramanmaraş ve Kocaeli bölgelerindeki rakiplerini geride bırakan Şahinbey Belediyesi Halkoyunları ekibinin şampiyonluk kupasını Türk Halkoyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kamuran Avşar’ın elinden aldı.
Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mehmet Demirbaş yaptığı açıklamada, “İl birincisi olarak Hatay’a giden ve burada da bölge birincisi olan Halkoyunları ekibimizi ve hocalarımızı tebrik ediyorum. Bu gurur Gaziantep’imizin ve Şahinbey’imizindir. Ekibimizin Türkiye Şampiyonasında da bizleri gururlandıracağına inancım tamdır. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na kulübümüze sağladığı desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.