Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

MİLLETVEKİLİ ERDEM, ACARLAR HALKININ SORUNLARINI DİNLEDİ

Haber 08.04.2013 10:05 Pazartesi
Acarlar Beldesi’ne ziyaret eden AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Belediye Başkanı Cafer Yıldırım'la belde halkı ile bir araya gelerek, Acarlar Hali’nin kapanmayacağını söyledi. Muhalefetin bu konuda çıkardığı söylentilerin vatandaşı rahatsız ettiğini belirten Milletvekili Mehmet Erdem, “Acarlar Hali bölgemizin en önemli hallerinden biridir. Ve faaliyetlerine devam edecektir” dedi.
AK parti İncirliova İl Genel Meclisi Üyesi Kazım Günaydın, İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile Belediye Başkanı Cafer Yıldırım’a ziyaret eden AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, belde halkı ile bir araya gelip vatandaşların sorunlarını dinledi. Beldenin en büyük sıkıntısının “Muhalefet partilerin temsilcilerince dillendirilen ‘haliniz kapanacak’ sözünün oluşturduğu endişe” olduğunu belirten Acarlar Belediye Başkanı Cafer Yıldırım, “Acarlar beldemizde yaklaşık 11 bin kişi yaşıyor. Ve halkımızın büyük bir kısmı pazarcılıkla geçiniyor. Dolayısıyla bölgenin en büyük hallerinden biri de beldemizdeki Acarlar Hali’dir. Bir süredir dillendirilen ‘Haliniz kapanacak’ sözü beldede yaşayan herkesi tedirgin etmeye başladı” diye konuştu.
“ACARLAR HALİ BÖLGESEL BİR HAL OLACAK”
Çalışkan fertleri ve pazarcılıktaki başarıları ile Acarlar halkı ile bir Aydınlı olarak gururu duyduğunu belirten AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, “Dedikodulara aldırmayın, her zaman olduğu gibi işinize devam edin. Acarlar Hal’inin kapanması söz konusu olmadığı gibi buranın bölgesel bir hal haline gelmesini arzu ediyoruz. Acarlar sebze ve meyve ticaretinin mihenk taşıdır. CHP Acarlar Hali’nin kapatılacağını söylemiş. CHP’nin kapatmaya niyeti varsa onu bilemem. Ancak bizim dönemimizde Acarlar Hali kapanmayacağı gibi, bu halin Bölgesel bir hal haline gelmesi için çalışma içindeyiz” dedi.