Manisa Haberleri

GÜLŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DURSUN:

Haber 08.04.2013 10:16 Pazartesi
Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, çağdaş, yaşanabilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent oluşturma çabası içerisinde olduklarını ve hizmette kalite standardını ön planda tutarak Gülşehir’e yakışan örnek projelere imza attıklarını söyledi. Belediye Başkanı Dursun yaptığı açıklamada, Gülşehir'i modern yaşam standartlarında, çağdaş bir görünüme ve kaliteye sahip bir yaşam alanı haline getirmek, kentin sorun ve ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde çözüm üreterek Gülşehir'e yakışan çalışmalara imza atma gayretiyle çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydetti. Bu çerçevede yüksekokul, TOKİ, atık su arıtma tesisi, park ve çevre düzenleme çalışmaları, taziye evi, içme suyu paket arıtma tesisi, pazaryeri, araç parkının güçlendirilmesi gibi birçok alanda önemli işlere imza attıklarını ifade eden Dursun, hizmet üretirken halkın öncelikli ihtiyaçları göz önünde bulunduklarını vurguladı.
Sağlıklı bireylerin, sağlıklı bir çevrede sağlıklı bir toplum yapısına kavuşabileceği düşüncesine inandığını dile getiren Dursun: "Hizmette önceliğimiz sağlık. Bununla ilgili doğal arıtma ve arsenik arıtmayı önceliğimize aldık. Eğitimle alakalı da üniversitemize bağlı bir yüksek okulun ilçemize kazandırılması bizim için önemliydi. İnsanı esas alan bir hizmet anlayışında çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Örneğin açık pazar yerinde vatandaşımız ciddi anlamda sıkıntı çekmekte. Bunu kapalı pazar yeri haline getirdiğimizde burada da büyük marketlerde yapılan alışverişlerdeki gibi market arabaları ile alışveriş yapılacak. İleriye dönük projelerimiz arasında da belediye binasını değiştirmeyi, bir kültür merkezi yapmayı planlıyoruz. 300 öğrencilik bir yurt için de Kredi ve Yurtlar Kurumuna 14 dönümlük bir araziyi hibe ettik. İlerleyen dönemlerde 2. Etap TOKİ projesine başlamayı da düşünüyoruz. " dedi.
Kısa, orta ve uzun vadeli somut hedeflere dayalı projeler çerçevesinde altyapı, kanalizasyon, eğitim, sosyal ve kültürel anlamda da ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmaya çalıştıklarını sözlerine ekleyen Dursun, Gülşehir ilçesini Nevşehir’in önemli bir turizm merkezine haline getirmeyi amaçladıklarını vurguladı.