Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

TARSUS ZABITASINDAN KALDIRIM DENETİMİ

Haber 08.04.2013 10:21 Pazartesi
Mersin’in Tarsus ilçesinde zabıta müdürlüğü ekipleri yaya trafiğini rahatlatıcı nitelikte çalışmalar yapmaya devam ediyor. Vatandaşların kaldırımları rahat kullanması için Zabıta ekipleri rutin olarak denetimlerini sürdürüyor.
Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Yarenlik Alanı ve Atatürk Caddesinde bulunan tüm iş yerlerini tek tek gezerek kaldırım işgali konusunda esnafları uyardı ve kurallara uymayanlar hakkında cezai işlem yapılacağını bildirdi.
Kaldırım işgalini önlemek amacı ile zabıta ekiplerinin Kaldırım Temizleme Uygulaması yaptığını belirten Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, son günlerde bazı cadde ve sokak üzerindeki iş yerlerinin kaldırımları çeşitli şekillerde işgal ettikleri hakkında halktan yoğun bir şikayet aldıklarını belirtti.Kocamaz, “Öncelikle kullanma hakkı yayaların olan kaldırımların bazı esnaflarımız tarafından işgal edilerek yayaların hakkına riayet etmediklerini tespit ettik. Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, yaya trafiğini rahatlatmak için geçiş güvenliğine saygı göstermeyen esnaflara karşı uyarıda bulundu. Çeşitli iş yerlerine ait olan ve kaldırım üzerinde bulunması nedeniyle yaya trafiğinin güvenliğini tehlikeye düşüren reklam levhaları da kaldırıldı. Halkımızın kaldırımları rahatlık ve güvenlik içinde kullanması esnafımızın faydasına olmaktadır. Esnaflardan ve halkımızdan bu konuda yardımcı olmalarını bekliyoruz. Bu konuda kesinlikle kimseye taviz verilmeyecek” dedi.
Başkan Kocamaz, bu konu üzerinde çalışmalarının aralıksız süreceğini söyledi.