Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

HARRAN ÜNVERSİTESİ İLAHIYAT ÖĞRENCİLERİ ÇADIR KENTTE

Haber 08.04.2013 10:27 Pazartesi
Harran Üniversistesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri Suriyeli sığınmacıları ziyaret etti.
Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Halil Özcan, Şanlıurfa’nın Harran Üniversitesi öğretim üyeleri Arap asıllı Yrd. Dr.Hüzeyfe el Hattap, Yrd. Doç.Dr Ramazan Ömer ve 60 İlahiyat Fakültesi öğrencisini, Süleyman Şah Konaklama Tesisleri Müdürü Halil Tekyıldız, Müdür Yardımcısı Mehmet Asutay, Bekir Engül, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhalim Ayhan karşıladı.
Gelen misafirler ve İlahiyat Fakültesi öğrencileri de çadır kentteki ilk ve orta öğretim okulu öğrencilerini, okul öncesi ana sınıflarını ziyaret ederek getirdikleri bebek, top, çikolata, oyuncakla ve değişik hediyeleri okullarda eğitim gören mülteci çocuklara dağıttılar.
Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Halil Özcan, geziden amaçlarının, onlarla bir şeyler paylaşmak ve onlara destek vermek amacı ile burada bulunduklarını ifade etti. Özcan çadır kent ziyaretinden sonra şu açıklamalarda bulundu:
”Bugün Suriyeli kardeşlerimizi ve değerli öğretim üyesi ve ilahiyat öğrencileri ile beraber eğitim gören Suriyeli öğrencileri ziyaret amacı ile burada bulunmaktayız. Biz kardeş Suriye halkının yanındayız. Burada kardeşini annesini ve yakınlarını kaybeden mağdur insanlar bulunmaktadır. Ancak Türk Devleti bütün imkanları ile bu insanlara hizmet etmekte seferber olmaktadır. Başka ülkelerde de kamplar var. Mesela Ürdün’de Lübnan’da kamplar var. Ancak herkes Türkiye’yi gösteriyor. Dileğimiz bu savaşın bir an evvel bitmesidir. Çadır kent ziyaretimizde bize eşlik eden kamp müdürümüz ve belediye başkanımıza teşekkür ederim. Kamptaki bu güzel çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.
Gelen heyet daha sonra araçlara binerek Şanlıurfa’ya hareket etti.
(MD-VSA-Y)
GÖRÜNTÜ