Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

(ÖZEL HABER) HAKKARİLİ VELİLER OKULUN KAPISINA KİLİT VURDU

Haber 08.04.2013 10:33 Pazartesi
Hakkari’de bir grup veli, 596 TL olan internet borcu ödenmediği ve bu yüzden öğrencilerin derslerinde geri kaldığını iddia ederek okulun kapısına kilit vurup oturma eylemi yaptı.
Durankaya beldesi Pınarbaşı Mahallesi’nde 100 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü 2 derslik Pınarbaşı İlköğretim Okulu’nda yaklaşık 16 aydır 596 TL olan internet borcu ödenmediğini iddia eden veliler, yanlarına muhtarı alarak tepki amaçlı okulun önünde eylem yaptılar. Mahalle muhtarı Abdullah Tunç, okulun kapısına kilit vurarak velilerle birlikte 10 dakikalık oturma eylemi yaptı. Eylemin ardından veliler öğrencilerin ellerini tutarak evlerine doğru yol aldılar.
Muhtar Abdullah Tunç, yaklaşık bir yıldır okullarında internet sıkıntısı yaşandığını, ilgili kurum yetkilileri ile defalarca görüşmesine rağmen bir çözüm bulamadıklarını söyledi. Tunç, “Hakkari’nin birçok okulunda öğrencilere tablet bilgisayar dağıtılırken, bizim öğrencilerimiz daha bilgisayar açmasını bile bilmiyorlar. İnternet olmadığı için derslerinde geri kalan öğrencilerin içinde bulunduğu bu sorunun giderilmesi için dikkat çekmek amacıyla 10 dakika oturma eylemi yapıp okulun kapısına kilit vurdum” dedi.
Alkışlı protestonun ardından çocuklarının ellerini tutarak evlerine gittiler.
Hakkari Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise her okulun internet faturasının okula gönderildiğini belirterek, “Okul müdürleri ise faturayı bize teslim ediyor. Biz de ödenmesi için İl Özel İdaresi’ne teslim ediyoruz. Söz konusu okulun faturaları elimize ulaşmamasına rağmen mahalle muhtarı ile birlikte faturaların suretlerini Türk Telekom’dan çıkartarak ödenmesi için 15 Mart’ta İl Özel İdaresi’ne teslim ettik. Faturaların ödenmesi gerekiyor ve şu anda internetin açık olması lazım. Bu gibi sorunlar bizden değil okul yöneticilerinden kaynaklanıyor” şeklinde konuştular.