Manisa Haberleri

SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRLERİNE EĞİTİM

Haber 08.04.2013 10:33 Pazartesi
Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Eğitim Birimi tarafından Şanlıurfa’da görev yapan tüm sağlık tesislerinin Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürleri ve Eğitim Sorumluları eğitime tabi tutuldu.
Genel Sekreterlik konferans salonunda Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan Sulhan, tüm sağlık bakım hizmetleri müdürlerine ve eğitim hemşirelerine yaptıkları işi sahiplenmelerini, yaptıkları işle ilgili olarak şikayet etmek, eleştirmek gibi lükslerinin olmadığını bu nedenle vatandaşa en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını istedi. Ayrıca kaynakların etkin ve verimli kullanılması konusunda duyarlı davranmalarını söyledi.
Daha sonra Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Eğitim ve Kalite Birim Sorumlusu Uzman Serkan Uçan, Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Birim Sorumlusu Uzman Özen Muslu, Eğitimci Elif Kara İzgördü, Eğitimci Seher Kutlu ve Psikolog Ayda Karakaş tarafından eğitim verildi.
Eğitimde hastanın ve refakatçilerin, hasta ziyaretçilerinin ve hastane çalışanlarının doğru bilgilendirme ve yönlendirmelerini sağlamak, hizmet almalarını kolaylaştırmak, huzur ve sükunun sağlanması, hastane idaresinin koyduğu kurallar çerçevesinde işlerin yürütülmesi, kimsesiz ve bakıma muhtaç hastaların, kaliteli bir sağlık hizmeti alabilmesi, gelen hastaların hızlı ve eksiksiz veri girişlerinin yapılmasının sağlanması,muayenesinin yapılması, kaliteli bir toplu beslenme hizmeti nasıl verilmeli ve Hizmet Kalitesinin Artırılmasına Yönelik Eğitim Modülleri anlatıldı.