Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

EN ACI TEŞHİS

Haber 08.04.2013 10:31 Pazartesi
Adana'da DSİ'ye ait sulama kanalında kaybolduktan 20 saat sonra cesedi bulunan çocuğu, babası teşhis etmek için ceset torbasını açıp baktı. Ölen kişinin çocuğu olduğunu gören babanın evladına son bakışı yürekleri dağladı.
Edinilen bilgiye göre, olay dün saat 12.30 sıralarında merkez Yüreğir ilçesine bağlı Kazım Karabekir Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, 11 yaşındaki ilköğretim 6. sınıf öğrencisi Mert Algın, hava sıcak olduğu için serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte DSİ'nin kanal kenarına suya girilmemesi için demir parmaklık yapmasına ve "Suya girmek tehlikeli ve yasak" uyarı yazısı asmasına rağmen demir parmaklıkların altından serinlemek için suya girdi. Bir süre suda yüzen arkadaşlardan Mert Algın, boğulma tehlikesi atlattı. Arkadaşları onu kurtarmak istedi ancak Algın suda kayboldu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen su altı polisi kanalda çocuğu aramaya başladı. Ancak tüm aramalara rağmen çocuk bir türlü bulanamadı. Bu arada DSİ'ye polis başvurarak kanallara su verilmesinin durdurulmasını istedi. Bir süre sonra su durduruldu ancak polis gün boyunca yaptığı aramada çocuğa alaşamadı. Gecenin ilerleyen saatlerinde polis aramayı durdu. Sabahleyin arama çalışmaları tekrar başlayacakken merkez Yüreğir ilçesine bağlı Levent Mahallesi kanal boyundan giden bir kişi suda ceset olduğunu görüp polise bildirdi.
Olay yerine gelen polis Can-Kur ekiplerini çağırarak çocuğu suyun içinde ceset torbasına koydu. Çocuğun cesedi kanaldan polisin ve Can-Kur ekipleri el ele vererek iple dışarı çıkardı. Daha sonra cesedin dükü boğulan Mert Algın olup olmadığını öğrenmek için ailesine haber verildi. Olay yerine taksi ile gelen baba Güntekin Algın, ceset torbasının yanına geldi. Baba biraz bekledikten sonra polisin yardımıyla ceset torbasının fermuarını açarak cesede baktı.
Ceset torbasının içindeki çocuğunun oğlu olduğunu gören baba bir süre çocuğuna baktıktan sonra polisler tarafından uzaklaştırıldı. Babanın oğuluna son kez bakışı yürekleri dağladı. Çocuğun cesedi teşhis edildikten sonra otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.