Manisa Haberleri

YILDIZ BASKETBOL FİNALLERİ NEFES KESTİ

Haber 08.04.2013 10:29 Pazartesi
Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Okul Sporları Federasyonunun düzenlediği Türkiye Yıldızlar Basketbol Finali 18 Temmuz Spor Salonu ve Akçakoca Spor Salonunda yaşandı. Her ki salondaki final müsabakaları nefesleri kesti.
Okul Sporları Federasyonu Türkiye Yıldızlar Kız-Erkek Basketbol Final Müsabakaları Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 18 Temmuz Spor Salonu ve Akçakoca Spor Salonunda gerçekleştirildi. Yıldız Kızlar Akçakoca Spor Salonunda 4 gün boyunca mücadele ederken erkek basketbol takımları ise 18 Temmuz Spor Salonunda birincilik mücadelesi verdi. Her iki salonda da yarı final ve final mücadeleleri nefesleri keserken, sporcuların aileleri de takımlara desteklerini esirgemedi.
Türkiye Yıldızlar Basketbol Final müsabakalarını Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkan Vekili Aydın Çetin, Düzce Valisi Adnan Yılmaz, Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran ve çok sayıda seyirci izledi.
Akçakoca Spor Salonunda gerçekleştirilen Kızlar Basketbol Finalinde İstanbul Kadıköy Bahçelievler Mevlana Ortaokulu üçüncü oldu. Şampiyonada ikincilik kupasını Kadıköy İlhami Örnekal Ortaokulu ve Şampiyonluk ipini de Bahçelievler Kumport Ortaokulu göğüsledi. Dereceye giren takımlara kupalarını ve madalyalarını Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkan Vekili Aydın Çetin ve Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran takdim etti.
Düzce 18 Temmuz Spor Salonundaki final mücadelelerinde ise Borusan Otomotic Ortaokulu üçüncülük kupasını Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’dan alırken ikinci olan Kükürtlü TSO Ortaokulu kupasını Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkan Vekili Aydın Çetin’in elinden aldı. Türkiye Şampiyonu olan Emine Örnek Koleji de ödülünü Vali Adnan Yılmaz’dan aldı. Düzce Valisi Adnan Yılmaz yaptığı konuşmada, Canik Fatih Ortaokulunun Düzce’ye gelirken yaşadığı elim kazadan dolayı üzüntüsünü belirterek, “Sizlerin daha büyük başarılar elde edeceğinize inanıyorum. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.
Şampiyonlar kupalarını konfetiler eşliğinde alırken, 18 Temmuz Spor Salonunda Halk Oyunları gösterisi de veliler ve izleyiciler tarafından takdir ile karşılandı.