Manisa Haberleri

MAG’LAR TATBİKAT YAPTI

Haber 08.04.2013 10:41 Pazartesi
Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) Paşakent Mahallesi MAG ekibi, K77 alanında bir tatbikat gerçekleştirdi.
Kısa bir süre önce kurulan ve teorik eğitimlerini tamamlayan Yalova'nın Paşakent Mahallesi MAG ekibi, hünerlerini düzenlenen uygulamalı eğitim ve sonrasında gerçekleştirilen tatbikatta ortaya koydu. MAG'ların neredeyse tam kadro hazır bulunduğu tatbikatta, arama-kurtarma ve kuleden iniş gibi uygulamalarda test edildi. MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam'ında katıldığı tatbikatta MAG'ların ortaya koydukları performans kayıt altına alındı.
Tatbikatın oldukça başarılı geçtiğini dile getiren MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam, "Paşakent Mahallesi MAG ekibi ilimizin en yeni ekibi. Teorik eğitimlerini başarıyla tamamlayan bu ekibimizle uygulamalı eğitim ve tatbikat gerçekleştirdik. Oldukça başarılı bir performans ortaya koydular. Gördüğümüz birkaç eksiklik oldu. Onları da not ettik ve kısa sürede düzelteceğiz. Bu mahallemizin MAG'larının da artık göreve hazır olduğunu görmekten çok mutlu olduk" diye konuştu.