Manisa Haberleri

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNDEN YAŞAR’A ZİYARET

Haber 08.04.2013 10:57 Pazartesi
Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yenimahalle’de faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerinin Başkanları, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret etti.
Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcıları Şenol Balaban ve Erhan Aras’ın da katıldığı ziyarette, ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin sorunları ve çözüm yolları masaya yatırıldı.
Çocukların spora yönlendirmelerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Profesyonel kulüplere hiçbir zaman sıcak bakmadık. Belediye olarak amacımız amatör kulüplere gücümüz yettiği oranda sahip çıkmaktır. Malzeme yardımlarımız da devam ediyor. İlçemizde 60’ın üzerinde halı sahamız ve 60’ın üzerinde basketbol sahamız var. Kulüplerimize çalışabilecekleri sağlıklı ortamları hazırlamaya devam edeceğiz” dedi.
Federasyon yetkilileri, önümüzdeki Mayıs ayında Antalya’da gerçekleştirilecek olan Büyük Spor açılışına Yaşar’ı davet ettiler. 188 amatör spor başkanının katılacağı açılış törenine katılma sözü veren Yaşar, Federasyon Başkanı Murat Kandazoğlu’nun projelerini inceledi. Projeleri ekibiyle birlikte değerlendireceğini söyleyen Yaşar, amatör spora destek anlamında gerekenleri yapmaya devam edeceklerini belirtti.