Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

PINARBAŞI’NDA KADIN HASTALIKLARI KONULU PANEL

Haber 08.04.2013 10:56 Pazartesi
Adıyaman’ın Çelikhan ilçesi Pınarbaşı kasabasında Kanser Haftası nedeniyle Pınarbaşı Belediyesi toplantı salonunda kadınlara yönelik kadın hastalıkları konulu panel düzenlendi.
Pınarbaşı Belediye Başkanlığı ile Pınarbaşı Aile Hekimliği iş birliğiyle düzenlenen panele aile hekimi Dr. Haydar Erdemoğlu ve İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şubesi Eğitimcisi Sama Tanrıverdi tarafından Pınarbaşı Belediye Toplantı Salonunda kanser haftası nedeniyle kadınlara yönelik kadın hastalıları, aile planlaması ve çocuklarda ishal hakkında bilgiler verdi.
İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şubesi Eğitimcisi Sema Tanrıverdi, “Kanser hastalıkları konusunda halkın bilinçlenmesi için Pınarbaşı kasabamızda panel düzenledik. Panelde kanser hücrelerinin kontrolsüz olarak sürekli çoğalmaları sonucu vücuda yayılan ölümcül bir hastalıktır. Katılımcılara kanser hastalığının temel sebepleri kanser hastalığındaki kişisel özellikler ve kanser hastalığında korunma konulu açıklamalarda bulunduk” dedi.
Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Çalğal da, “Halkımız için bu tür çalışmalar faydalı olmakla beraber hastalıklara da dikkat çekerek bilgilendirilmiş oluyoruz. Sağlığımızı korumaya çalışan sağlık çalışanlarımıza fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca sadece kadın hastalıklarıyla sınırlı kalmayıp diğer önemli günlerde de çalışmalarımız devam edecektir” dedi.