Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

HAVA YOLLARI ŞİRKETLERİNİN SELİMİYE İLGİSİ

Haber 08.04.2013 11:07 Pazartesi
Türkiye’nin önde gelen hava yolu şirketleri, aylık olarak çıkardıkları dergilerde, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Selimiye Cami’ne yer verdi. Türk Hava Yolları bünyesindeki Skylife Dergisi, Mart ayında yayınlanan sayısında Selimiye Cami’den, “UNESCO’nun Doğal ve Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Selimiye Camii ve Külliyesi, Osmanlı mimarisinin en gözde yapıtlarından biri” diye bahsetti.
Türk Hava Yolları bünyesinde çıkan Skylife Dergisi ve Sun Express Hava Yolları bünyesinde çıkan Sun Times, Mart ayı sayılarında Mimar Sinan’ın ‘Ustalık eserim’ dediği Selimiye Cami’ne yer verdi. Okurlarına Türkçe İngilizce olarak seslenen Skylife, Selimiye Cami’nin Osmanlı mimarisinin en gözde yapıtlarından biri olduğu vurgusunu yaparken okurlarına Türkçe ve Almanca olarak seslenen Sun Times ise ‘5 UNESCO Rotası’ yazı dizisinde Selimiye Cami’den bahsetti.
Skylife Dergisi’nde, Selimiye Cami’ni ziyaret edecek olanlar için birtakım ipuçları da verilirken; Edirne Müzesi’nin, Şehzade Selim’e ait türbenin, çini panolarının mutlaka görülmesi gerektiği vurgulandı.