Manisa Haberleri

ŞEREF ÇETİN’İN ENGELLİLERE DESTEĞİ SÜRÜYOR

Haber 08.04.2013 11:05 Pazartesi
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, engellilerin ulaşım sorunlarını çözmek için özel aparatlı bir panelvan araç satın alabilmek için dev bir kampanya başlatan Birlik Ortopedik Engelliler Derneği’ne ilçenin tanınmış tiyatro sanatçısı Şeref Çetin’in de desteği sürüyor.
Ayvalık’taki engellilerin ulaşımında kullandıkları minibüsün eskimesinden dolayı yeni bir araca ihtiyaç duyan Birlik Ortopedik Engelliler Derneği yönetimi; özel aparatlı asansörlü bir aracı ilçedeki engellilerin hizmetine sunabilmek için başlattığı yardım kampanyasına en büyü desteği veren Şeref Çetin’in bu uğurda başlattığı imza kampanyası tüm hızıyla sürdürüyor. Ayvalık’ta, sahnelediği tiyatro çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumlulukları gereği gerçekleştirdikleri sosyal çalışmalarla tanınan Şeref Çetin Tiyatrosu’nun da engellilerin ulaşım sorununun çözümü için verdiği katkıyı sürdürmesi takdirle karşılanıyor. Tiyatro topluluğunun kurucusu ve yönetmeni Şeref Çetin’in yazdığı ‘Demir Döven Kadınlar ve Kayıp Şehrin İnsanları’ adını taşıyan kitabının imza günlerinin ikincisi ise önceki gün ilçenin dünyaca ünlü cazibe merkezi Cunda Adasındaki Taş Kahve’de gerçekleşti.
İmza gününe Birlik Ortopedik Engelliler Derneği Genel Başkanı Halil Burgaz’ın yanı sıra derneğin engelli üyeleriyle Şeref Çetin Tiyatrosu’nun oyuncuları hazır bulundu. ÇYYD Ayvalık Şubesi’nin temsilcileri, Aliçetinkaya Mahallesi’nin sempatik Muhtarı Halil Gencer, Serdar Harputlu, ilçenin sevilen çifti Harika-Sabahattin Peker’in de destek verdiği yaklaşık iki saat süren imza gününde 24 kitabın imzalandığı gözlendi. Taş Kahve’nin genç sahibi Hüseyin Barış’ın konukseverliği ile ağırlanan Ayvalıklı engelliler, kendilerine sıcak davranan ve kampanya kapsamında 4 kitap satın alan Barış’a şükranlarını sunduğu dikkatlerden kaçmadı.
İmza gününün ardından görüşlerini aldığımız Birlik Ortopedik Engelliler Derneği Genel Başkanı Halil Burgaz, önümüzdeki hafta 13 Nisan gününde de ilçe merkezindeki Orfonoz Kafeteryada aynı etkinliği gerçekleştireceklerinin altını çizdi.
BURGAZ, DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Başta Şeref Çetin olmak üzere Taş Kahve’nin sahibi Hüseyin Barış’ın yanı sıra Ayvalık’tan hiç üşenmeden Cunda Adasına kadar gelip, imza gününe destek veren ilçe halkına teşekkür eden Genel Başkan Burgaz, halkın verdiği desteklerle çok kısa sürede ihtiyaç sahibi engellilerin kullanımına sunmak üzere özel aparatlı panelvanı satın alacaklarından emin olduğunu vurguladı.