Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

ÇANKAYA’DA HAFTA SONU PARKLAR DOLDU TAŞTI

Haber 08.04.2013 11:17 Pazartesi
Ankaralılar hafta sonunda parklara ve mesire alanlarına akın etti.
Baharın gelmesini sabırla bekleyen Başkentlilerin hafta sonu için gözde mekanlarından biri de Kuğulupark ve Ahlatlıbel oldu. Çalışma arası bir mola veren Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, hafta sonu vatandaşlarla Kuğulupark’ta buluştu. Dinlenme ve çocuk oyun alanlarında yurttaşlarla sohbet eden Tanık, Kuğulupark’ın eski haline yeniden kavuşturulmasından dolayı teşekkür eden Ankaralılara bu yıl çok daha geniş mesire ve dinlenme alanları müjdesini verdi.
Bademlidere’de 740 dönüm, Çukurambar’da 90 dönüm yeni bir rekreasyon alanı müjdesini veren Başkan Bülent Tanık, Ahlatlıbel ve Lozan parklarında da yeni projeler uygulayacaklarını dile getirdi.
Hafta sonunu Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Spor ve Dinlenme Tesisleri’nde geçiren Ankaralılar ise ferah bir ortamda tatil tadında bir gün geçirdiler. Uçurtmalar gökyüzünü renklendirirken cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle çınlayan Ahlatlıbel, bu hafta sonu onbin civarında Başkentliyi ağırladı.
Önümüzdeki günlerde bir de Doğa Sporları Alanı’na kavuşacak olan Ahlatlıbel’de kay kay pisti ve tırmanma duvarı şimdiden çocukların ilgi odağı oldu.